Artykuł sponsorowany

Jak zabezpieczyć samochód przed gryzoniami?

Jak zabezpieczyć samochód przed gryzoniami?
Do standardowych zagrożeń, na które narażone są samochody, zaliczamy korozję oraz uszkodzenia mechaniczne powstające na skutek kolizji. Okazuje się jednak, że poważne szkody mogą spowodować również zwierzęta, a dokładnie gryzonie takie jak szczury czy kuny. Dotyczy to w szczególności aut, które parkowane są w pobliżu pól, łąk, lasów i innych terenów zielonych. W jaki sposób zabezpieczyć samochód przed gryzoniami?

Chemia i kosmetyki

Na uszkodzenia spowodowane działalnością gryzoni samochody narażone są szczególnie zimą, kiedy zwierzęta szukają schronienia w suchych i ciepłych miejscach, jakimi są okolice silnika. Przebywając tam, kuny, myszy i inne gryzonie niszczą matę wygłuszającą i przegryzają kable, uszkadzając w ten sposób m. in. przewody wysokiego napięcia czy układ hamulcowy. Ewentualna awaria tych systemów może być groźna dla kierowcy i pasażerów, a ich naprawa niezwykle kosztowna. Jak więc się okazuje, walka ze szkodnikami w aucie to nie tylko sprawa estetyki, ale również kwestia bezpieczeństwa. Aby zapobiec podobnym zdarzeniom, warto odpowiednio zabezpieczyć samochód przez gryzoniami. Skuteczną formą ochrony są preparaty chemiczne i kosmetyki samochodowe przeznaczone właśnie do walki ze szkodnikami. Wygodnym rozwiązaniem są zwłaszcza spraye odstraszające zwierzęta. Sekret ich działania opiera się na zastosowaniu unikatowej kompozycji olejków zapachowych, które są wyczuwalne przez gryzonie i nieprzyjemne dla nich, przez co skutecznie je odstraszają. Wystarczy spryskać tego typu preparatem elementy gumowe czy instalacje elektryczne w samochodzie, by pozbyć się problemu. Do innych sposobów zaliczamy specjalnie spreparowaną sierść psa, która dzięki zapachowi naturalnego wroga gryzoni, pomaga się ich pozbyć spod maski. Tego typu środki znajdziemy w ofertach sklepów motoryzacyjnych, takich jak Trio Auto Tuning.

Inne rozwiązania

Do innych rozwiązań wykorzystywanych w walce z gryzoniami pod maską samochodu należą specjalne moduły do emisji ultradźwięków. Emitery te wysyłają sygnał o wysokiej częstotliwości, który odstrasza zwierzęta. Dobrą metodą profilaktyczną, a także stosowaną jako uzupełnienie innych sposobów walki z gryzoniami w aucie, jest dokładne wyczyszczenie komory silnika. Warto to zrobić w przypadku wcześniejszych przypadków obecności zwierząt w samochodzie, gdyż sam ich zapach, jak i pozostawione przez nie resztki pokarmu, mogą być kuszące dla innych gryzoni. Na rynku dostępne są również inne produkty do stosowania w samochodach w celu odstraszania gryzoni, takie jak siatki ochronne, pałeczki i karty zapachowe czy osłony kabli.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy