Artykuł sponsorowany

Jak zabezpieczać przesyłki kurierskie?

Jak zabezpieczać przesyłki kurierskie?

Każdego dnia firmy kurierskie przewożą miliony przesyłek. Ich przygotowanie i transport odbywają się w wielu różnorodnych miejscach, gdzie narażone są na liczne uszkodzenia. Na szczególną uwagę zasługują cenne i wrażliwe towary, na przykład elektronika lub wyroby wykonane ze szkła. Aby przesyłka trafiła na miejsce przeznaczenia, niezbędne jest jej profesjonalne zabezpieczenie. Podpowiadamy, jakie są na to najbardziej popularne i praktyczne sposoby.

Sposoby na zabezpieczenie przewożonego produktu

Pierwszym etapem zabezpieczania przesyłki kurierskiej jest stworzenie warstwy ochronnej, która będzie mieć z nią bezpośredni kontakt. Najbardziej popularne i praktyczne jest użycie folii bąbelkowej. Zabezpiecza się nią produkty szklane, kosmetyki lub elektronikę. Ten rodzaj folii stanowi jeden z najbardziej skutecznych sposobów ochrony. W przypadku mniej wrażliwych przesyłek wystarczająca będzie folia czarna, stretch lub folia maszynowa.

Specjaliści z firmy Tanio – Pakuj przekonują: Użycie folii, która nie jest wypełniona powietrzem, skutecznie ochroni przesyłkę przed zarysowaniem lub zabrudzeniem. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów folii, których wybór jest uzależniony od kształtu i rodzaju pakowanych produktów. Zabezpieczenie powierzchni przesyłki ochroni nie tylko produkt, ale też firmę kurierską przed ewentualną reklamacją ze strony klienta.

Opakowanie zewnętrzne przesyłki

Większość przesyłek jest zapakowanych w karton z tektury falistej, kopertę bąbelkową lub tradycyjny papier pakowy. Karton powinien mieć regularne kształty. Dobiera się go do rozmiaru przesyłki kurierskiej, co zabezpiecza ją przed przesuwaniem się we wnętrzu opakowania.

Pakunek trzeba okleić mocną taśmą klejącą. Dobrym rozwiązaniem są także zapinki druciane. Niektóre przesyłki kurierskie powinny być odpowiednio oznakowane. Dotyczy to wyrobów szklanych lub elektronicznych. Dzięki temu kurier będzie wiedział, że paczka wymaga szczególnej uwagi. Z drugiej strony, przesyłka powinna być dość łatwa do otwarcia przez klienta, warto więc unikać nadmiaru taśmy.

Czym wypełnić przesyłkę kurierską?

Wypełnienie kartonu sprawia, że produkt nie obija się o jego ścianki. We wnętrzu przesyłki nie powinno być większych szczelin. Zasadniczo wypełnienie ma wyścielać opakowanie na około 5 centymetrów od ściany kartonu i jego zawartości.

Do wypełnienia najczęściej używa się folii bąbelkowej lub styropianu, jednak zwykłe, zwinięte w kulę gazety również bardzo dobrze się sprawdzą. Warto wykorzystać w tym celu produkty, które ma się do wykorzystania, jednak już się ich nie używa.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy