Jak wymienić zapięcie magnesowe w portfelu?

Częste użytkowanie portfela może spowodować, że zapięcie magnesowe poluzuje się, a nawet wypadnie. Wówczas niezbędna jest jego wymiana, aby portfel mógł nadal się zamykać. Nie jest to zadanie skomplikowane i o ile przy okazji poważnemu uszkodzeniu nie ulegnie materiał portfela, można to zrobić samodzielnie. Przedstawiamy jak krok po kroku wymienić zapięcie magnesowe w portfelu.
Akcesoria niezbędne do wymiany zapięcia magnesowego
W pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w akcesoria, które będą niezbędne, aby wymienić zepsute zapięcie w portfelu. Przede wszystkim samo zapięcie magnesowe, o takiej samej średnicy jak to, które zostało uszkodzone. W zależności od rodzaju zapięcia może się przydać także praska kaletnicza – szczególnie jeśli zapięcie mocuje się na podwójną napę. Jeśli nie masz praski, wybierz zapięcie z wąsami, które można zagiąć dowolnym przedmiotem, nawet długopisem.
W przypadku uszkodzenia materiału portfela przydatna będzie także tkanina wzmacniająca, np. wigofil o gramaturze 150 g/m². Będzie wystarczająco sztywny, aby zabezpieczyć materiał przed dalszym rozdzieraniem, a jednocześnie zapewni zapięciu (szczególnie temu z wąsami) lepsze trzymanie. Aby ułatwić sobie pracę, wybierz wigofil klejony – nie będzie trzeba go przyszywać. Wszystkie niezbędne akcesoria znajdziesz w hurtowni z artykułami kaletniczymi AN.
Wymiana zapięcia magnesowego w portfelu krok po kroku
Na początku wyjmij stare zapięcie. Jeżeli portfel miał zapięcie na napy, a chcesz zamontować takie na wąsy, przyłóż podkładkę zapięcia do miejsca, w którym ma zostać umieszczona. Następnie odrysuj na materiale miejsca, przez które mają przechodzić wąsy zapięcia. Delikatnie wytnij w tym miejscu dziurki. Podobnie przygotuj kawałki wigofilu. Na początku wytnij z materiału prostokąty o wymiarach niewiele większych od średnicy zapięcia. Na nich również zaznacz i wytnij otwory w miejscu przechodzenia wąsów. Kolejnym krokiem jest przełożenie bolców zapięcia magnesowego przez wycięte otwory. Na to nakładasz wycięty wigofil, a następnie podkładkę – dzięki temu całość będzie solidnie przymocowana. Wąsy zaginasz na zewnątrz podkładki. Potem to samo robisz z drugą częścią zapięcia.
A co z zatrzaskami z podwójnymi napami? Po wyjęciu zepsutego zapięcia umieszczasz nowy magnes w miejscu starego, a następnie przyczepiasz do portfela jak standardowe nity, najlepiej za pomocą praski kaletniczej. Tu również warto podłożyć wigofil, choć w tym przypadku nie trzeba wycinać dziurek na bolce. I to wszystko! Twój portfel zyskał nowe zapięcie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Eko-Sept Michał Wijata, Marcin Lanuszny Spółka cywilna
Klimatyzacja - usługi woj. śląskie41-711 Ruda Śląska, Pasieczna 8
-
Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Żyrardów sp. z o.o. sp.k.
Budowlane usługi - hydrotechniczne, wod.-kan. woj. mazowieckie02-495 Warszawa, Plac Czerwca 1976 Roku 2 lok. 215A
-
Adrian Skowron Usługi Dźwigowe
Dźwigi, dźwigowe urządzenia - usługi, wypożyczanie woj. kujawsko-pomorskie88-100 Inowrocław, Rolna 13
-
Doni Przewierty Sterowane Technika Bezwykopowa
Instalacje - kompleksowe usługi woj. dolnośląskie54-130 Wrocław, Latawcowa 2 lok. 13