Artykuł sponsorowany

Jak wygląda zabieg keratynowego prostowania włosów?

Jak wygląda zabieg keratynowego prostowania włosów?

Twoje włosy potrzebują regeneracji, odżywienia i wzmocnienia? Masz dość używania prostownicy, a marzysz o prostych, lśniących i silnych włosach? Twoje włosy wciąż się puszą, a zakupione w sklepie środki pielęgnacyjne nie pomagają? Wypróbuj keratynowe prostowanie włosów, dzięki któremu zyskasz upragniony efekt. Opracowana w Brazylii metoda pozwala skutecznie poprawić wygląd swoich włosów. Na czym polega zabieg i jakie są etapy keratynowego prostowania włosów, zwanego również prostowaniem brazylijskim? O tym poniżej. 

Krok pierwszy: Mycie i suszenie włosów

Pierwszym i niezbędnym etapem zabiegu jest dokładne umycie włosów specjalistycznym szamponem oczyszczającym, który ma na celu usunięcie z kosmyków wszelkich środków stylizacyjnych, jakie mogły osiąść na strukturze włosa. Dzięki temu łuski włosa zostają otwarte, co umożliwia dogłębne wniknięcie do jego wnętrza danego preparatu. Po dokładnym umyciu włosów należy je staranne wysuszyć. 

Krok drugi: Nałożenie keratyny na włosy

Kolejnym etapem jest równomierna aplikacja na całej długości włosów profesjonalnego produktu zawierającego keratynę hydrolizowaną, wypełniającą ubytki w strukturze włosa. Takie preparaty, wykorzystywane podczas zabiegu keratynowego prostowania włosów, zawierają w swoim składzie również substancje odżywcze, w tym m.in. aminokwasy, witaminy czy wyciągi z roślin. W celu dokładnego i równomiernego nałożenia produktu  włosy rozczesywane są specjalistycznym, grubym grzebieniem i dzielone na partie. Cienkie warstwy nakładane są pasmo po paśmie za pomocą specjalnego pędzelka. Po aplikacji keratyny na całe włosy należy odczekać około 30 minut. Następnie włosy są suszone, w celu całkowitego wchłonięcia produktu.

Krok trzeci: Prostowanie włosów prostownicą

Ostatnim etapem zabiegu jest wprasowanie keratyny we włosy i wyprostowanie kosmyków specjalistyczną prostownicą. W zależności od grubości i stopnia zniszczenia włosów urządzenie rozgrzane zostaje do 200-230 stopni Celsjusza. Pod wpływem ciepła składniki odżywcze przenikają w strukturę włosów, powodując ich regenerację i odbudowę. Każde pasmo prostowane jest kilkukrotnie. Cały zabieg keratynowego prostowania włosów trwa od 2 do 3 godzin, w zależności od długości, gęstości i stopnia zniszczenia włosów. 

W celu całkowitego wchłonięcia produktu i jak najdłuższego utrzymania efektu po zabiegu nie należy związywać i myć włosów przez 48 godzin. Efektem w postaci zregenerowanych i lśniących włosów można się cieszyć do 6 miesięcy od wykonania procedury. Keratynowe prostowanie włosów można przeprowadzić zarówno w domu, jak i salonie fryzjerskim. Ze względu na złożoność i czasochłonność procedury warto jednak wybrać się na zabieg do profesjonalisty , gdzie doświadczeni fryzjerzy zadbają o włosy i przywracają im utracony blask.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy