Jak wygląda proces wynajmu agregatu prądotwórczego?
Korzystanie z agregatu prądotwórczego jest niezawodną metodą zasilania urządzeń elektrycznych w miejscach, w których nie ma dostępu do sieci elektroenergetycznej lub jej parametry nie pozwalają na użycie sprzętu o szczególnie wysokich wymaganiach. Będą one przydatne także, gdy doszło do większej awarii np. zerwania sieci czy spalenia transformatora. Sposobem na użycie agregatu bez konieczności jego zakupu będzie skorzystanie z możliwości wynajmu.
Na co trzeba zwrócić uwagę, wynajmując agregat prądotwórczy?
Agregaty różnią się swoimi możliwościami oraz rodzajem prądu, jaki mogą dostarczyć. Przed podjęciem decyzji o wynajmie agregatu prądotwórczego trzeba więc dobrze określić swoje potrzeby. Do kluczowych elementów będzie należał rodzaj napięcia – 230 czy 400 volt, a także poziom koniecznej mocy. Warto pamiętać, że musi ona być dopasowania do rodzaju zasilanych urządzeń oraz ich specyfiki, zwłaszcza jeśli chodzi o prąd rozruchowy i moc ciągłą. W wielu sytuacjach znaczenie będzie miała także stosowana w agregacie stabilizacja napięcia. Wiąże się ona z jakością generowanego prądu oraz utrzymywaniem zakresu dopuszczalnego spadku częstotliwości czy czasu potrzebnego na odbudowanie napięcia. Najczęściej konieczne będzie użycie sprzętu w klasie wykonania G2, lecz w razie podłączania specjalistycznych urządzeń pomiarowych, złożonego sprzętu elektronicznego czy medycznego może to być klasa G3 lub nawet G4. Równie istotnym parametrem może się okazać czas włączania się urządzenia – szczególnie gdy ma ono być zamontowane jako rezerwowe źródło zasilania.
Dlaczego warto skorzystać z opcji wynajmu agregatu?
W większości przypadków, gdy agregat jest potrzeby doraźnie, najsensowniejszym rozwiązaniem będzie jego wynajem. Użytkownik nie musi ponosić kosztów zakupu urządzenia, które może mu być niezbędne tylko przez stosunkowo krótki czas, a jednocześnie za niewygórowaną opłatę otrzymuje sprzęt sprawny technicznie i gotowy do działania, a ponadto wyposażony we wszystkie konieczne komponenty – okablowanie oraz rozdzielnię umożliwiającą bezpieczne podłączenie odbiorników prądu. Plusem będzie także zapewnienie przez wypożyczalnię transportu agregatu czy pomocy w jego podłączeniu i uruchomieniu. Wynajęcie agregatu to także możliwość sprawdzenia, czy urządzenie tego typu będzie zaspakajało potrzeby. Szukając stabilnego źródła zasilania, warto skorzystać z oferty sprawdzonego dostawcy. Dobrym przykładem będzie tu firma AGAR POWER, która poza wynajmem specjalizuje się także w serwisie i konserwacji agregatów oraz ich sprzedaży.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana