Artykuł sponsorowany

Jak wybrać wygodne łóżko do sypialni?

Jak wybrać wygodne łóżko do sypialni?

Podstawą relaksu oraz codziennego odpoczynku jest wygodne łóżko w sypialni. To podczas snu regenerujemy się oraz odzyskujemy siły. Z tego powodu łóżko w sypialni powinno być przemyślanym wyborem, dopasowanym do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jak zatem wybrać wygodne łóżko do sypialni oraz na co zwracać uwagę podczas jego zakupu?

Rozmiar łóżka – czy ma znaczenie?

Wielkość łóżka ma ogromne znaczenie dla naszego komfortu snu. Rozmiar łóżka powinien być uzależniony od naszych preferencji. Im szersze, tym będzie wygodniejsze. Standardowe szerokości to od 80 do 140 cm. Jednak warto mieć na uwadze, że meble do sypialni, a szczególnie łóżko musi być dopasowane do kształtu i wielkości samego pomieszczenia. Należy wybrać taką wielkość mebla, aby móc mieć swobodny dostęp do niego, przynajmniej z jednej strony. Nie zapominajmy również o wysokości. Można wybierać spośród łóżek niskich bądź wysokich. W przypadku problemów z poruszaniem się lepiej sprawdzą się meble o wygodnej wysokości 70 cm. Ważna jest również długość. Powinna być przede wszystkim dostosowana do naszego wzrostu. Jednak popularna długość łóżek to 200 cm.

Wygodny materac dopasowany do łóżka

Najważniejszą częścią każdego łóżka jest oczywiście materac. Materace dostępne są w wielu różnorodnych wersjach. Oczywiście powinien być dostosowany do wielkości ramy łóżka. Ale warto pamiętać o grubości materaca oraz jego twardości i miękkości. Te cechy w szczególności wpływają na wygodę podczas snu. Zbyt twardy będzie sprawiał, że wstaniemy niewyspani, z kolei zbyt miękki może powodować dolegliwości bólowe. Ważną kwestią jest również samo wypełnienie. Do wyboru mamy między innymi materace wykonane z lateksu, pianki ze sprężynami oraz wypełnione włóknem kokosowym. Pamiętajmy, że dobrze dobrany materac dostosowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa i sprzyja wypoczynkowi.

Styl i jakość łóżka- jakie wybrać?

Poza praktycznymi aspektami łóżek warto zwrócić uwagę na materiały, z których wykonana jest rama łóżka. Wybierając solidne materiały zyskujemy pewność, że łóżko będzie nam służyć przez wiele lat. Dobrej jakości łóżka i materace w przystępnej cenie oferuje między innymi sklep meblowy Szymański. Warto przede wszystkim pamiętać o wyglądzie łóżka. Nie zapominajmy, aby mebel pasował do stylu pomieszczenia oraz był spójny z pozostałymi elementami wyposażenia. Obecnie można wybierać spośród łóżek wykonywanych w różnej kolorystyce oraz z różnych materiałów. Z pewnością znajdziemy model wygodny i dopasowany do charakteru sypialni.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy