Artykuł sponsorowany

JAK WYBRAĆ NOWOCZESNĄ I TANIĄ KABINĘ PRYSZNICOWĄ DO ŁAZIENKI?

JAK WYBRAĆ NOWOCZESNĄ I TANIĄ KABINĘ PRYSZNICOWĄ DO ŁAZIENKI?
Jeśli kuchnia, to lodówka, zlew i kuchenka bądź płyta grzewcza. Z kolei w salonie znajdziemy kanapę, stolik i zapewne telewizor. Łazienka od razu kojarzy nam się z muszlą klozetową, umywalką i wanną albo kabiną prysznicową. Jeśli zdecydujemy się na wybór tej ostatniej, to warto zadać sobie pytanie: jakie właściwości powinna posiadać nowoczesna kabina prysznicowa, by całkowicie spełniała nasze oczekiwania? Niżej prezentujemy kilka wskazówek, które pomogą nam dokonać odpowiedniego zakupu.

Kabiny prysznicowe - rodzaje

Nowoczesne kabiny prysznicowe możemy rozróżnić ze względu na sposób montażu w łazience, kształt brodzika, a także materiał, z którego zostały wykonane. Najbardziej podstawowe rozróżnienie dzieli na kabiny brodzikowe i typu „walk-in” tzw. ścianki prysznicowe – o ile raczej specyfiki tych pierwszych nie trzeba nikomu tłumaczyć, tak te drugie charakteryzują się tym, że są one umieszczone dokładnie na tym samym poziomie co reszta łazienki (wchodząc do brodzika, znajdujemy się kilkanaście centymetrów ponad poziomem podłogi). Jeśli chodzi o miejsce usytuowania, to wszystko zależy od rozmiarów i kształtów naszej łazienki. Najczęstszym miejscem, w którym montuje się kabinę prysznicową, jest kąt (narożnik) łazienki, ale w zależności od warunków panujących w łazience (rozmiar itp.) może znajdować się również na środku pomieszczenia lub przy jednej ze ścian.

Nowoczesne kabiny prysznicowe – podstawowe dane

Standardowa wysokość brodzika to około 10-15 centymetrów, zaś samej kabiny ok. 200 centymetrów. Nowoczesne kabiny prysznicowe najczęściej buduje się na planie kwadratu o wymiarach 90 centymetrów na 90 centymetrów (oczywiście zdarzają się wyjątki – kabiny mniejsze 770 czy też warianty asymetryczne 70x90 oraz budowane na planie koła lub półkola). Wszystko to sprawia, że kabiny prysznicowe zajmują mniej miejsca niż wanny, a także są tańsze w utrzymaniu – kilkuminutowy prysznic to zużycie wody rzędu 60 litrów, podczas gdy napełnienie wanny do pełna wymaga zużycia nawet 200 litrów wody. kabina_z_hydromasazem.jpg

Powiedz „przyjacielu” i wejdź – rodzaje drzwi do kabin prysznicowych

Musimy też zdecydować, czy chcemy kabinę z drzwiami otwieranymi do zewnątrz lub na zewnątrz czy może wersję zamontowaną na szynach. Pierwsze rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w łazienkach, w których dysponujemy dużą ilością miejsca – drzwi o nic nie będą zawadzać ani nie skrępują naszych ruchów. Z kolei opcja przesuwna to idealne rozwianie do mniejszych łazienek – dzięki szynom schowają się one za stałymi częściami kabiny i nikomu nie będą zawadzać.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy