Artykuł sponsorowany

Jak uzyskać wodę alkaliczną

Jak uzyskać wodę alkaliczną
Woda alkaliczna ma właściwości odkwaszające i oczyszczające, dlatego przynosi ogromne korzyści ludzkiemu organizmowi. A wszystko to, dzięki odpowiedniemu pH, jakie ta woda posiada. Dzięki regularnemu piciu wody alkalicznej można zapewnić organizmowi odpowiednie nawodnienie, a zawarte w niej antyoksydanty wpływają na polepszenie stanu zdrowia i opóźnienie starzenia. Sprawdźcie, jak można uzyskać wodę alkaliczną.

Czym jest woda alkaliczna?

Woda alkaliczna, ze względu na swoje właściwości, staje się coraz bardziej popularna. Nazywana jest ona inaczej „wodą żywą”, a jej skład przypomina skład płynów znajdujących się w naszych organizmach. Z tego powodu jest ona lepiej przyswajana i zatrzymywana w komórkach, niż zwykła woda, a substancje, które są w niej zawarte  bezpośrednio wpływają na poprawę zdrowia.
Woda alkaliczna charakteryzuje się bardzo wysokim pH i niskim potencjałem REDOX. Po jej wypiciu z organizmu eliminowane są wolne rodniki, czyli cząsteczki naturalnie powstające w trakcie przemian metabolicznych. Kiedy wolnych rodników jest w organizmie zbyt wiele, zaczynają atakować one zdrowe komórki i próbują je wyniszczyć. Są  także odpowiedzialne za wytwarzanie komórek nowotworowych. Jako, że woda alkaliczna ma silne właściwości antyoksydacyjne, to jej picie uodparnia organizm na działanie wirusów i bakterii – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę Global Water.

Jak uzyskać wodę alkaliczną?

Ze względu na jej skład i działanie, wodę alkaliczną chciałoby pić coraz więcej osób. Nie każdy jednak wie skąd można ją wziąć. Opcji jest kilka. Na wstępie trzeba jednak zaznaczyć, że takiej wody nie da się po prostu kupić w sklepie. Można uzyskać ją z pomocą:
  • przenośnego jonizatora wody – to jeden z popularniejszych sposobów uzyskiwania wody alkalizowanej. Swoim wyglądem jonizator przypomina dzbanek i może on wytworzyć nawet 3 litry wody. Urządzenie to wykorzystuje proces elektrolizy.
  • suplementu alkalizującego – po dodaniu go do wody kranowej można uzyskać ciecz o parametrach uzdrowiskowych. Należy stosować go dwa razy dziennie, a jego kapsułki można połykać lub rozpuszczać w wodzie. Taki suplement ma działanie antyoksydacyjne, poprawia koncentrację, oczyszcza organizm z toksyn i wpływa na witalność.
  • generatora wody alkalicznej – umieszcza się go w butelce z wodą, stosować można go w butelkach o pojemności od 0,5 do 1,5 litra i korzystać można z niego przez 6 do 10 miesięcy. Generator posiada wymienne wkłady.
  • dzbanka alkalizującego wodę – podobny do standardowych dzbanków filtracyjnych, do jego działania potrzebny jest specjalny wkład, przez który musi przepływać woda. Dzbanek działa w trzech etapach: uzdatnia wodę przy pomocy węgla aktywnego, dokonuje alkalizacji wody, a na koniec wzbogaca wodę w antyoksydanty.
  • alkalizujących saszetek mineralnych – przekształcają wodę kranową lub o niskim stopniu zmineralizowania w wodę o znacznie wyższym stopniu zmineralizowania. Ich działanie opiera się na naturalnym środku, pochodzącym z głębinowych koralowców z terenów Japonii. Saszetki są małe i łatwe do przenoszenia, dlatego można je zabierać ze sobą wszędzie, nawet do pracy, czy szkoły.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy