Jak stylowo wiązać szal męski?
Sezon jesienno-zimowy to czas na ciepłe ubranie. Jednak dla eleganckiego mężczyzny ważna jest nie tylko funkcjonalność stroju, lecz także jego styl. Jest jeden szczególny element garderoby, który odgrywa zarówno rolę ozdoby, jak i zabezpieczenia przed chłodem. Jest nim szal męski. Jak nosić ten stylowy dodatek? Jak wiązać szal męski?
Istnieje szereg metod wiązania szala męskiego. Mówi się jednak, że elegancja tkwi w prostocie. Ze stylizacją szali jest podobnie. Najbardziej gustowne rozwiązania to z reguły te najprostsze. Jednak nawet najbardziej konserwatywnemu mężczyźnie może znudzić się jeden typ węzła. Dlatego poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie 4 propozycje. Te wiązania pasują zarówno do formalnych, jak i casualowych stylizacji. Doskonale sprawdzą się na przykład przy takich eleganckich szalach – https://milermenswear.com/kategoria/szale-meskie. Sprawdź, jak stylowo wiązać szal męski.
Pojedyncza pętla
To jeden z najprostszych sposobów wiązania szala. Polega na owinięciu nim szyi i zawiązania jego końców na klatce piersiowej. Wiązanie jest proste, efektowne i nieprzekombinowane. Nie jest jednak polecane do wyjątkowo długich szali. Ich końce mogą nieestetycznie ciągnąć się w dół. Trzeba obowiązkowo schować je pod kurtką lub płaszczem.
Podwójna pętla
To wiązanie wykonuje się bardzo podobnie jak poprzednie. Jednak tym razem należy owinąć szyję dwukrotnie. Tak jak poprzednia propozycja nie nadawała się do szali długich, tak ta nie nadaje się do tych zbyt krótkich. Materiału musi wystarczyć, by objąć szyję podwójnie, ale też, by estetycznie związać i wypuścić w dół jego końcówki. Ta propozycja jest mniej formalna, nadaje się do płaszczów o średnim i niższym stopniu elegancji. Jej dużą zaletą jest szczelne okrycie szyi podwójną warstwą materiału, a zatem większym komfortem w chłodniejsze dni.
Węzeł włoski lub inaczej paryski
To nieco bardziej skomplikowane, za to bardziej eleganckie wiązanie. Dla większej przejrzystości warto opisać sposób jego wykonania w punktach.
- Szal męski należy złożyć na pół.
- Następnie trzeba przewiesić go przez szyję.
- Końcówki szala należy przewlec przez pętlę na przeciwległym jego końcu.
- Teraz wystarczy pociągnąć za końcówki, aby zacisnąć wiązanie.
Węzeł włoski możliwy jest do zastosowania z dłuższymi szalikami. Krótszym – po złożeniu i owinięciu wokół szyi – może nie pozostać materiału do przewleczenia. Zaletą tego wiązania, oprócz elegancji, jest łatwość regulacji oplotu wokół szyi (luźniejszy lub ciaśniejszy). To węzeł bardzo uniwersalny. Sprawdzi się do eleganckiego płaszcza, jak i do zwykłej kurtki.
Szalik elegancko zarzucony na szyję
To najbardziej formalny, a zarazem bardzo łatwy do wykonania styl wiązania. Wystarczy zarzucić szal męski na szyję, a jego końce puścić pod płaszcz. Brzegi szala będą elegancko wystawać spod kołnierza. Nadaje się do używania z długimi płaszczami, zwłaszcza tymi formalnymi. Szal, zwłaszcza jeśli jest długi, może nieelegancko wystawać z dołu kurtki lub krótszego płaszcza.
Największą zaletą tego węzła jest jego elegancja. Jest to też całkiem uniwersalne wiązanie, ponieważ sprawdzi się także przy casualowych stylizacjach. Niestety, wadą tego wiązania jest to, że szalik słabo spełnia w nim swoją funkcję ocieplającą szyję. Jej przednia część i gardło pozostają w zasadzie odsłonięte.
Wiązanie szala męskiego nie jest wcale tak trudną sprawą, jaką mogłoby się wydawać. Trudniejszy może być natomiast wybór tego elementu garderoby. Elegancki mężczyzna doceni szale męskie proponowane przez markę Miler Menswear – https://milermenswear.com/. Są wykonane wyłącznie z wysokiej klasy wełny jagnięcej, a więc najlepszego materiału do wykonania szalika męskiego.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana