Artykuł sponsorowany

Jak skomponować bukiet okolicznościowy? Porady i sugestie

Jak skomponować bukiet okolicznościowy? Porady i sugestie

Kwiaty są pięknym dodatkiem, które można ustawić w mieszkaniu lub podarować bliskiej osobie. Ciekawym pomysłem są bukiety okolicznościowe, które doskonale sprawdzą się, jako prezent na różne wydarzenia, takie jak urodziny, imieniny, czy nawet ślub. Jednak nie każde kwiaty będą odpowiednie do wykonania bukietu. Poniżej doradzamy, jak skomponować bukiet okolicznościowy i podpowiadamy, jakie kwiaty sprawdzą się w bukiecie.

Propozycje bukietów okolicznościowych na różne okazje

Bukiet kwiatów jest świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Dobrą okazją na wręczenie bukietu mogą być urodziny. Wówczas warto dobrać ulubione kwiaty danej osoby lub skomponować mieszankę różnych kwiatów. W bukiecie urodzinowym pięknie będą wyglądać tulipany, gerbery, czy też lilie. Dla ukochanej osoby warto wybrać róże, które symbolizują miłość i wyróżniają się słodkim, delikatnym zapachem.

Innym rodzajem bukietu okolicznościowego może być bukiet ślubny. W takim przypadku należy go przygotować we współpracy z Panną Młodą i dobrać kwiaty, które nie tylko będą pasowały do sukni, ale też trafią w gust Młodej Pary. W bukiecie ślubnym nie może zabraknąć klasycznych jasnych róż, lilii, czy też orchidei.

Jednym z miejsc, gdzie można skomponować bukiet okolicznościowy, jest Kwiaciarnia Toma z Koszalina. Warto dodać, że bukiety okolicznościowe sprawdzą się też, jako prezent na: Dzień Matki, Dzień Kobiet, jubileusz, walentynki, czy też rocznicę ważnego wydarzenia.

Jak powinien być skomponowany bukiet okolicznościowy?

Bukiet okolicznościowy powinien być wykonany przede wszystkim z ulubionych kwiatów osoby, której zostanie on wręczony. Ważne jest też, aby dobrać odpowiednie kwiaty do danej okazji. W tym celu warto poznać znaczenie pewnych kwiatów.

Jak powszechnie wiadomo, czerwone róże są symbolem miłości, dlatego też sprawdzą się, jako prezent dla ukochanej, na walentynki, czy też rocznicę ślubu. Natomiast róże w kolorze białym oznaczają skromność, niewinność i czystość. Dlatego też są tak powszechne w bukietach ślubnych. Z kolei tulipany będą dobrym wyborem na upominek dla najbliższych osób z okazji urodzin, czy też imienin.

Należy także pamiętać o tym, że bukiety okolicznościowe można komponować na wiele sposobów. Ciekawym pomysłem może być wybranie tych samych kwiatów w różnych odcieniach jednego koloru. Innym pomysłem jest połączenie kwiatów o kontrastowych barwach, na przykład fioletowe tulipany i pomarańczowe gerbery. Ponadto do bukietu można dodać liście ozdobne, takie jak orzech, czy też liście paproci.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy