Artykuł sponsorowany

Jak poradzić sobie z utratą owalu twarzy?

Jak poradzić sobie z utratą owalu twarzy?

Utrata owalu twarzy jest jednym z naturalnych objawów starzenia się skóry. Najczęściej problem z opadającymi policzkami oraz nieregularną linią żuchwy, a także zmianą konturu twarzy z litery V na W dopada osoby po 40 roku życia. Choć niezdrowy styl życia, odżywiania, a także stosowane używki mogą znacznie przyspieszyć procesy starzenia się skóry. Prezentujemy więc najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej pozwalające poprawić owal twarzy. 

Jakie są przyczyny utraty owalu twarzy? 

Najpopularniejszą przyczyną utraty owalu twarzy jest naturalny proces starzenia się skóry oraz organizmu. Wynika on w tym przypadku ze stopniowej utraty jędrności skóry, zaniku tkanki mięśniowej i kostnej i tak zwanych poduszek tłuszczowych. Problem ten może jednak występować także w przypadku osób, które cierpią na zaburzenia gospodarki hormonalnej organizmu, nadużywają nikotyny oraz straciły w szybkim czasie dużą ilość kilogramów. 

Zmiany te nie są jednak nieodwracalne. Za pomocą różnorodnych zabiegów wykonywanych między innymi w Gabinecie medycyny estetycznej w Jeleniej Górze można bowiem skutecznie skorygować utratę owalu twarzy i przywrócić jej wyrazisty wygląd. 

3 najpopularniejsze zabiegi korygujące owal twarzy

Pierwszym z zabiegów pozwalających odzyskać prawidłowy owal twarzy jest wolumetria kwasem hialuronowym. Nadaje on znów twarzy właściwy kształt, a także spłyca zmarszczki oraz przywraca właściwy poziom nawilżenia skóry. Sam zabieg wolumetrii polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego w specjalnej, gęstszej postaci, za pomocą igły lub kaniuli do głębokich warstw skóry. Jest on praktycznie bezbolesny, a jego efekty utrzymujące się od 12 do 18 miesięcy można zauważyć od razu po zakończeniu zabiegu.

Często stosowanym zabiegiem przy poprawie owalu twarzy jest także mezoterapia igłowa. Polega ona na wstrzykiwaniu do skóry właściwej niewielkich, lecz niezwykle skutecznych dawek substancji aktywnych, do których zalicza się: 

  • kwas hialuronowy, 
  • aminokwasy, 
  • witaminy, 
  • koktajle zawierające polinukleotydy. 

Owal twarzy podobnie, jak w przypadku wolumetrii zostaje przy tym zabiegu natychmiast poprawiony, a skóra twarzy staje się gładsza i bardziej odżywiona. 

Owal twarzy można także poprawić za pomocą nici liftingujących PDO i PCL, które w tym przypadku najczęściej wyposażone są w haczyki pozwalające wykonać nieinwazyjny lifting. Zastosowanie nici liftingujących polega na ich zaaplikowaniu pod skórę przy pomocy kaniuli w odpowiednich obszarach twarzy. Podczas wykonywania zabiegu stosowane jest znieczulenie nasiękowe, dzięki temu jest on całkowicie bezbolesny. Efekt, jaki zapewnia ta metoda, czyli między innymi uniesienie policzków, skorygowanie fałd nosowo-wargowych, uniesienie kącików ust oraz likwidacja tzw. chomików utrzymuje się przez około od 1 do 3 lat. Przy czym na pełny rezultat zabiegu należy poczekać około 3 tygodnie. 

Oprócz wymienionych zabiegów poprawa owalu twarzy dodatkowo może być wykonana także za pomocą: 

  • Innowacyjnej technologii SCARLET RF,
  • terapii kolagenowej (Linerase), 
  • wampirzego liftingu, 
  • peelingu PRX T33. 

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy