Jak odbywa się dystrybucja piwa regionalnego?
Koneserzy chmielowych trunków cenią sobie naturalny i tradycyjny smak piwa. Chętnie sięgają oni po te pochodzące z małych, regionalnych browarów. Niekiedy w sklepach można spotkać różne rodzaje tych miejscowych wyrobów, które pochodzą z odległych zakątków Polski. To niesamowita okazja dla smakoszy, aby spróbować nowych trunków. Jak odbywa się dystrybucja takich piw? Gdzie można je spotkać?
Gdzie można szukać regionalnych piw?
Piwa regionalnego najlepiej szukać w okolicy, z której pochodzi. Istnieje duża szansa, że będzie można go skosztować w tamtejszych restauracjach, pubach czy na różnego rodzaju festynach. Dobre piwa tego typu raczej trudno znaleźć w sklepach sieciowych czy dużych marketach, zwłaszcza jeżeli jest to trunek pochodzący z małego browaru i to z zupełnie innej części Polski.
Miejscem, w którym na pewno będzie można kupić regionalne piwo, jest sklep firmowy danego browaru. Można liczyć na to, że znajdzie się w nim ogromny wybór lokalnych piw.
„Producenci regionalnego piwa, w tym mali browarnicy często decydują się na sprzedaż swoich wyrobów we własnych sklepach firmowych. Nie oznacza to jednak, że chcą, aby handel ich piwami był prowadzony na niewielką skalę. Dostarczają je do innych punktów, sklepów i są otwarci na dystrybucję na terenie kraju” – mówi specjalista zajmujący się dystrybucją piwa regionalnego Pilsvar.
Dystrybucja piwa regionalnego – jak wygląda?
Dystrybucja piwa rzemieślniczego, pochodzącego z regionalnych warzelni, zaczyna się zwykle od województwa, w którym znajduje się dany browar. Do tamtejszych sklepów trafiają pierwsze butelki piw, które dopiero wchodzą na rynek. Można je znaleźć zarówno w większych, jak
i mniejszych miejscowościach. Niektóre z punktów handlowych mają status sklepów patronackich, czyli ściśle współpracujących z danym browarem.
Mimo tego wiele regionalnych piw jest dystrybuowanych na terenie całej Polski. Sklepy zajmujące się wyłącznie sprzedażą piw urozmaicają dzięki nim swoją ofertę, a co za tym idzie, przyciągają większą liczbę klientów. To samo dotyczy dystrybucji takiego piwa do lokali gastronomicznych i piwiarni. Moda na piwa regionalne sprawia, że są one częstym wyborem gości. Na sprzedaż piw regionalnych decydują się niekiedy także duże sklepy czy dyskonty.
Regionalni warzelnicy mają wiele do zaoferowania dystrybutorom. Ich oferta znacznie wyróżnia się na tle tego, co proponują kompanie piwowarskie produkujące trunki na wielką skalę. Mniejsze browary dostarczają piwa dedykowane wymagającym klientom. Są to smakosze, dla których szczególne znaczenie ma jakość produktu. Z roku na rok stanowią oni coraz większą część osób kupujących ten napój alkoholowy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana