Artykuł sponsorowany

Jak obchodzić się z autem z wynajmu?

Jak obchodzić się z autem z wynajmu?

Usługi wypożyczalni samochodów zyskują coraz większą popularność, na co wpływa wiele czynników. Jest to niezwykle wygodne i opłacalne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku podróży służbowej, wyjazdu na wakacje lub awarii prywatnego auta. Należy pamiętać o zasadach i obowiązkach, wynikających z wynajmu pojazdu. W jaki sposób obchodzić się z autem z wypożyczalni?

Regulamin wypożyczenia auta

Korzystając z oferty wynajmu samochodu, trzeba zapoznać się dokładnie z przedstawionym przez pracownika wypożyczalni regulaminem. Często wynikają z niego różne restrykcje, które warunkują skorzystanie z usługi. Mogą to być ograniczenia wiekowe lub konieczność dysponowania uprawnieniami do prowadzenia danego pojazdu od określonego czasu. Zazwyczaj niezbędne okazują się prawo jazdy, dowód osobisty i karta kredytowa. W niektórych punktach akceptowalne są również inne formy opłaty, dlatego też obowiązujące warunki płatności warto sprawdzić na etapie szukania wypożyczalni.

Użytkowany pojazd powinien być wykorzystywany zgodnie z jego przeznaczeniem. Dlatego też auto osobowe nie powinno służyć do transportu wielkogabarytowych mebli, a auto dostawcze do przewozu osób. Jeżdżąc wypożyczonym samochodem, nie można również transportować niebezpiecznych ładunków. Od kierowcy wymaga się poruszania w sposób zgodny z przepisami ruchu drogowego oraz zaleceniami producenta. Regulamin najczęściej zabrania oddawania w użytkowanie auta komuś innemu lub podnajem osobie trzeciej.

Niektóre wypożyczalnie, np. Rent A Lucar & Motors, oferują wynajem zarówno krótkoterminowy jak i długoterminowy bez konieczności wpłacania kaucji. Brak dodatkowych opłat znacznie ułatwia i usprawnia całą procedurę.

Stan techniczny wynajmowanego samochodu

Korzystając z usługi wynajmu auta osobowego, dostawczego, czy jakiegokolwiek innego pojazdu, należy zwrócić je do wypożyczalni w nienagannym stanie. Podobnie jak w przypadku prywatnego samochodu, trzeba obserwować wszelkie nieprawidłowości w pracy poszczególnych układów oraz w kontrolować ilość płynów. W razie wątpliwości zaleca się bezzwłoczny kontakt z pracownikiem wypożyczalni.

Kwestia określające osobę odpowiedzialną za zatankowanie auta z wynajmu zazwyczaj zawarta jest w umowie. Najczęściej stan baku podczas zdawania pojazdu powinien być taki sam, jak przed pierwszą jazdą klienta. Warto wspomnieć także o kwestiach bezpieczeństwa, które mają uchronić auto przed ewentualnym włamaniem lub kradzieżą. Ważne okazuje się zamykanie samochodu w trakcie pozostawiania go na parkingu oraz zabieranie kluczyków.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy