Artykuł sponsorowany

Jak naprawiać ranty felg, uszkodzenia i ubytki w felgach?

Jak naprawiać ranty felg, uszkodzenia i ubytki w felgach?

Aby nasze felgi aluminiowe właściwie spełniały swoje funkcje, musimy o nie odpowiednio dbać. Od tego, w jakim są stanie, zależy bowiem zarówno bezpieczeństwo jazdy, jak i estetyka całego pojazdu. Nie dajmy się zwieść chwytliwym hasłom reklamowym, które zachęcają do samodzielnych napraw przy użyciu cudownych preparatów. Jeśli chcemy zregenerować felgi, oddajmy je w ręce specjalistów.  

Dobrze znaczy profesjonalnie

Większość z nas korzysta z auta każdego dnia, a felgi należą do mocno eksploatowanych elementów wyposażenia samochodu. Stąd pojawiają się na nich uszkodzenia i ubytki, wymagające naprawy. W Internecie możemy dziś znaleźć wiele filmów, które zachęcają do własnoręcznego przeprowadzania napraw przy wykorzystaniu dostępnych na rynku produktów. Czy warto to robić? Zdecydowanie nie. Uszkodzone ranty w aluminiowych felgach, ich ubytki, skrzywienia czy wgniecenia powinien obejrzeć fachowiec. Dlaczego?

Doświadczony specjalista oceni stan naszych felg i będzie wiedział, czy można je jeszcze poddać naprawie, która zagwarantuje ich dalszą bezpieczną eksploatację. Kwestie estetyczne, choć istotne, nie są jedynymi, jakie musimy brać pod uwagę. Felgi zdobią nadwozie, dodają mu charakteru, ale i pełnią ważne funkcje we wspomaganiu chłodzenia układów hamulcowych. Ich kondycja musi dobra. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być profesjonalnie przeprowadzona renowacja felg, gdyż zapewnia ona osiągnięcie obu celów – tak praktycznego, jak i estetycznego.

Naprawa felg aluminiowych

Jak wyjaśnia ekspert, nasz rozmówca z firmy Felgi Trójmiasto: Proces ten wymaga użycia specjalistycznych narzędzi oraz preparatów do obróbki rantów i uzupełniania ubytków w felgach. Te ostatnie zaś przeprowadzamy w uzasadnionych przypadkach.

Jak to wygląda w praktyce?

Renowacja felg aluminiowych stanowi złożony proces. Pierwszym jego etapem jest trwająca kilka godzin kąpiel chemiczna. Zostają one oczyszczane z farby, a następnie dokładnie obmywane i odmuchiwane. W kolejnym kroku uszkodzone lub posiadające ubytki felgi poddawane są obróbce, a ściślej szlifowaniu, piłowaniu i ścieraniu aż do uzyskania oczekiwanego efektu, jakim jest gładka powierzchnia. Przygotowane w ten sposób felgi przekazywane są do lakierni, w której odbywa się założenie podkładu i wypalanie w piecu. Po ostygnięciu nakładany jest kolor, a na koniec wypalany lakier, każda warstwa osobno – tłumaczy nasz rozmówca.

Jak widać, do przeprowadzenia profesjonalnej naprawy felg aluminiowych konieczny jest odpowiedni sprzęt, wiedza oraz doświadczenie, a cały proces z powodów technicznych wymaga czasu. Jednak decydując się na takie rozwiązanie, możemy mieć pewność, że felgi wrócą do nas w stanie, który zapewni nam bezpieczną jazdę i będzie cieszył nasze oczy jeszcze przez długi czas.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy