Artykuł sponsorowany

Jak nadać antykom drugie życie?

Jak nadać antykom drugie życie?

Zabytkowe meble dodają pomieszczeniu unikalnego charakteru i stanowią pomniki przeszłości przywołujące wspomnienia. Posiadają one nie tylko swój osobliwy styl, ale również mają wartość sentymentalną. Dlatego, aby cieszyć się nimi jak najdłużej, trzeba dołożyć wszelkich starań do ich pielęgnacji.  Dzięki profesjonalnym zabiegom renowacyjnym i konserwacyjnym mijający czas nie jest problemem.

Co warto wiedzieć najpierw?

Przed rozpoczęciem pracy na własną rękę, warto dowiedzieć się kilku bardzo ważnych rzeczy. Renowację czy konserwacje wykonujemy, kiedy meble są jeszcze w dobrym stanie. Oczywiście mogą one nosić ślady użytkowania, aczkolwiek nie mogą być zniszczone czy uszkodzone.

Podstawą jest forma mebla, możemy modyfikować jego wygląd, zmieniając kolor czy ozdoby, ale z zachowaniem pierwotnego kształtu. Najlepiej jest odnawiać meble wykonane z solidnego materiału, w innym wypadku nasza praca i nakład finansowy może pójść na marne.

Takie zabiegi wymagają też pewnych umiejętności, doświadczenia i miejsca do pracy, dlatego, aby rezultat nie okazał się mizerny bądź meble nie uległy zniszczeniu, warto jest skorzystać z usług firm takich jak Antyki Sijka. Należy pamiętać, że jest to proces wymagający czasu, precyzji i budżetu, ponieważ wszelkie niedociągnięcia czy oszczędności na materiale oszpecą nasz mebel na zawsze. Jeżeli zależy nam na estetycznym wyglądzie i trwałości efektu, lepiej nie eksperymentować na własną rękę.

Jak dbać o antyki?

Aby utrzymać świetny wygląd naszych antyków, ważne jest, aby poddawać je zabiegom odnowy regularnie i nie wystawiać na oddziaływanie negatywnych czynników. Zaniedbanie pielęgnacji mebla może mieć skutki nieodwracalne. Zabytkowy przedmiot może początkowo wymagać renowacji, jeśli nie został utrzymany w bardzo dobrym stanie.

Następnym bardzo ważnym krokiem jest podtrzymywanie tego stanu. Konserwacja antyków to złożony proces chroniący przed nadgryzieniem zęba czasu. Ma na celu również  odwrócenie skutków procesu degradacji. Wymaga znajomości unikalnych technik i najwyższej jakości produktów. Takie zabiegi najczęściej wykonuje się ręcznie, aby praca była jak najbardziej skrupulatna i delikatna. Profesjonaliści  wykorzystują oryginalne okleiny i materiały wykończeniowe pochodzenia naturalnego dla uzyskania oczekiwanego efektu. Poprawnie przeprowadzony proces, zapewnia długowieczność przedmiotu i nienaganny wygląd. Konserwacja i renowacja to skomplikowane zabiegi wymagające wielu umiejętności.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy