Jak działa wielopiła do drewna?
Wielopiła do drewna to urządzenie, które pozwala dzielić różne elementy z tego surowca na mniejsze fragmenty. Służy również do wycinania desek i listew z pryzm, mogąc równocześnie pełnić funkcję obrzynarki do desek. Niezawodna konstrukcja i wykonanie wielopił sprawia, że są chętnie stosowane w zakładach przemysłowych wielkoseryjnych, jak i w zakładach rzemieślniczych, które zajmują się obróbką drewna. Jak działają wielopiły do drewna?
Z czego składa się wielopiła do drewna?
W zależności od rodzaju piły, ostrze jest wprawiane w ruch za pomocą mięśnia lub energii elektrycznej, parowej albo wodnej. Piła składa się z zębatego ostrza, tzw. brzeszczotu ze stali. Ostrze jest napięte w ramie lub zaopatrzone w jeden/ dwa uchwyty służące do jego poruszania. Wielopiła do drewna wykonuje równoległa cięcia, co pozwala przecinać belki na deski lub węższe listwy. Takie modyfikowanie grubości jest możliwe dzięki temu, że tarcze w urządzeniu można dowolnie regulować. Pozwala to dopasować grubość elementów do bieżących potrzeb. Odległość ta może też być w łatwy sposób utrzymywana, dzięki tulejom dystansowym.
Gdzie sprawdza się wielopiła do drewna?
Wielopiła do drewna jest niezastąpionym elementem wyposażenia każdego warsztatu stolarskiego, gdzie produkuje się detale, konstrukcje, meble i inne produkty z drewna. Pozwala wycinać z nich podłużne cięcia, listwy z pryzm oraz deski. Maszyna ta znajduje zastosowanie w zakładach rzemieślniczych, w tartakach oraz większych zakładach produkcyjnych. To właśnie dzięki niej można wykonać jeden z pierwszych etapów obróbki, który polega na pocięciu bel drewna na mniejsze kawałki przeznaczone do wykonywania kolejnych zadań. Takie niezawodne urządzenia oferuje m.in. producent maszyn tartacznych Walter 24 z okolic Krosna, dla którego zadowolenie Klientów jest na pierwszym miejscu.
Wielopiła do drewna – jakie ma zalety?
Wielopiła jest urządzeniem o konstrukcji tarczowej, które posiada kilka elementów tnących. Dzięki swojej złożonej konstrukcji pozwala równocześnie wykonywać kilka cięć. Ich główną zaletą jest możliwość przyspieszenia procesu wstępnej obróbki, bez potrzeby kupowania kilku urządzeń. Wielopiły wyróżniają się systemem regulacji ustawień tarcz, który umożliwia precyzyjne programowanie grubości uzyskiwanych elementów. Tuleje dystansowe pozwalają z kolei regulować odległość między ostrzami. To szczególnie przydatne, gdy trzeba grubą belkę podzielić na cieńsze elementy. Warto wybierać renomowane sklepy, które oferują sprawdzone oraz solidne wielopiły do cięcia drewna.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana