Artykuł sponsorowany

Jak dobrać odpowiedni kontener na gruz i odpady remontowe lub budowlane?

Jak dobrać odpowiedni kontener na gruz i odpady remontowe lub budowlane?
Remont mieszkania czy domu to nie tylko malowanie ścian. Często prace są tak zaawansowane, że na ich skutek powstaje duża ilość gruzu, którego trzeba się jakoś pozbyć. W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług firm, które posiadają specjalne kontenery, które potem wywożą razem z zawartością. Jednak pozostaje pytanie, jaki kontener na gruz wybrać.

Pojemność

Do wywozu odpadów budowlanych oraz tych, które powstają na skutek różnego rodzaju prac remontowanych, służą specjalne kontenery. Do dyspozycji są w tym przypadku kontenery o różnej pojemności. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak duży kontener na gruz zamówić. Większość firm w swojej ofercie posiada klasyczne kontenery o pojemności 7 metrów sześciennych tzw. KP-7. Dobrze sprawdzają się one w przypadku nie tylko gruzu, ale i ziemi, czy odpadów remontowych (miksu opakowań, rur i innych elementów). Często wykorzystuje się je więc podczas drobnych prac remontowych i porządkowych. Jednak jeśli jednorazowo wyrzucana będzie mniejsza ilość odpadów, lepiej zdecydować się na kontener o mniejszej pojemności. Wtedy polecane jest wynajęcie kontenera KP-5 o poj. 5 m3.

Z pokrywą czy bez?

Decydując się na zamówienie kontenera na gruz warto pamiętać o tym, że do wyboru są modele z pokrywą lub bez. Wybór w tym przypadku powinien być uzależniony od rodzaju odpadów, które znajdą się w środku. Kontenery z pokrywą sprawdzają się przede wszystkim wówczas, gdy mają pomieścić opakowania papierowe, folie. Są to bowiem materiały, które np. mogą być rozwiązane przez wiatr. Kontenery bez pokrywy są lepszym rozwiązaniem, jeśli wywozi się klasyczny gruz, ziemię, odpady remontowe, budowlane czy beton. Wszystko więc zależy od tego, jaki materiał będziemy w nich przetrzymywać.

Koszt

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy większy kontener oznacza od razu wyższą cenę. Tutaj wiele zależy od firmy, która została wybrana jako wykonawca usługi. Wiele firm, które świadczą usługi wywozu śmieci, gruzu i odpadów poremontowych stosuje stałą opłatę, która zależy od wielkości wybranego przez klienta kontenera. Jednak na cenę końcową wpływa również okres na jaki kontener jest wynajmowany. Nie bez znaczenia są również różnego rodzaju usługi dodatkowe. Niekiedy klienci decydują się bowiem na załadunek odpadów do kontenera, co jest oczywiście dodatkowo płatne. Dlatego na samym starcie warto zadzwonić do konkretnej firmy, takiej jak np. Lekaro i zapytać, co wchodzi w skład danej ceny. Standardowo kontenery podstawiane są na okres do 7 dni, co w większości przypadków pozwala na swobodne załadowanie i zapełnienie takiego kontenera.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy