Artykuł sponsorowany

Instalacja kasy fiskalnej krok po kroku

Instalacja kasy fiskalnej krok po kroku

Kasa fiskalna to urządzenie, z którego z roku na rok korzysta coraz więcej osób prowadzących swoją działalność. Jeżeli przekroczyliśmy próg zwolnienia i musimy zainstalować kasę warto zdecydować się na najlepszą, która posłuży nam długo, a także będzie wygodna w użyciu. Pierwszym krokiem po jej zakupie jest zgłoszenie kasy w Urzędzie Skarbowym. O czym jeszcze warto pamiętać?

Na rynku znajdziemy kilkadziesiąt różnych typów kas fiskalnych. Jak znaleźć odpowiednią? Warto zastanowić się najpierw nad aspektami naszej działalności.

Specjalista z firmy D&D Serwis radzi, aby odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które ułatwią wybór: ,,Ile paragonów dziennie będziemy drukować? Ile drukarek fiskalnych będzie nam potrzebnych? Czy będziemy korzystać z niej ciągle czy sporadycznie oraz czy będzie kasą stacjonarną czy mobilną?''

To tylko kilka z pytań, które mogą ułatwić nam wybór. Dobrze jest także oszacować bazę towarową – czyli ilość pozycji, które będziemy kodować na kasie. Jeśli oszacujemy ich zbyt mało, kasa wkrótce może okazać się niewystarczająca na ilość usług, które oferujemy. Podczas wyboru zwróćmy również uwagę, jakie dodatkowe funkcje posiada wybrana przez nas kasa fiskalna. Na przykład czy jest możliwość kompatybilnego używania terminala kart płatniczych? Należy też zdecydować, czy wybieramy klasyczną kasę z papierową rolką, czy kasę z elektroniczną kopią paragonu.

Jak zainstalować kasę fiskalną?

Jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na załatwienie wszystkich urzędowych spraw oraz na instalację kasy, możemy zwrócić się o pomoc do specjalistów. Fachowcy dostarczą kasę do wskazanej firmy, skonfigurują oprogramowanie, a nawet załatwią wszystkie formalności związane z urzędami. Osoby, które chcą zająć się tym samodzielnie, po zakupie kasy fiskalnej muszą wygospodarować kilkanaście godzin na zapoznanie się ze wszystkimi funkcjami nowo nabytego urządzenia. Należy również pamiętać o zafiskalizowaniu kasy. Tę czynność najlepiej oddać w ręce sprawdzonego serwisu i nie robić tego na własną rękę. Po fiskalizacji i wypełnieniu książki serwisowej należy pamiętać o zgłoszeniu tego faktu do Urzędu Skarbowego. Równie ważne są obowiązkowe przeglądy techniczne, które trzeba wykonywać co dwa lata. Obowiązkowym elementem jest książka serwisowa, przechowywana przez cały okres korzystania z kasy, ponieważ bez niej serwisant może odmówić wykonania przeglądu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy