Artykuł sponsorowany

Ile zarabia opiekunka pracująca w Niemczech?

Ile zarabia opiekunka pracująca w Niemczech?

Zagraniczna praca w roli opiekuna dla osób starszych to coraz częściej wybierane zajęcie – niezależnie od konkretnego wykształcenia czy wieku. W przypadku emigracji w celach zarobkowych najczęściej wybieranymi krajami są te zachodnie – Niemcy, Austria czy Szwajcaria. Czy warto decydować się na taką pracę? Ile można zarobić jako opiekun osób starszych? Znajdź odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Praca opiekuna osób starszych – ile można zarobić w Niemczech?

Oferty pracy w roli opiekuna dla osób starszych dotyczą przede wszystkim określonej grupy osób. Zatrudnienie w tej roli uwzględnia między innymi:

  • pielęgniarki i pielęgniarzy,
  • fizjoterapeutów.

Osoby związane z tymi obszarami zawodowymi są w stanie znaleźć pracę w wielu miejscach. Często są to oferty zatrudnienia w domach spokojnej starości, hospicjach, klinikach zajmujących się rehabilitacją oraz w szpitalach. Jak podkreślają specjaliści z takich firm, jak Mj Care – często możliwe jest także znalezienie pracy u osób prywatnych, które szukają kogoś do zaopiekowania się ich bliskimi.

Stawka związana z pracą u prywatnych klientów bardzo często zależy od stanu, w jakim znajduje się podopieczny. W publicznych placówkach często natomiast ustala się ją odgórnie. Zależnie od miejsca zatrudnienia szacuje się, że przeciętne wynagrodzenie opiekuna opiewa w granicach od 1800 do 2600 euro za miesiąc. Warto jednak zaznaczyć, że stawka ta może być znacznie wyższa, szczególnie w przypadku placówek prywatnych lub sprawowania bezpośredniej opieki u pacjenta w domu.

Ile godzin spędza w pracy opiekun osób starszych?

Zależnie od rodzaju zatrudnienia oraz placówki, w jakiej opiekun osób starszych został zatrudniony, czas jego pracy może być bardzo zróżnicowany. Szacuje się, że średnio opiekun przeznacza około 11 godzin na wykonywanie swoich obowiązków. Bardzo często godziny pracy zachodzą na pory nocne, w których konieczne jest doglądanie podopiecznych. W przypadku zatrudnienia w prywatnej placówce czas poświęcany przez opiekuna danej osobie często może przekraczać nawet 15 godzin dziennie.

Czy praca opiekuna osoby starszej w Niemczech to dobry zawód?

Praca opiekunki czy opiekuna osób starszych nie należy do najłatwiejszych. Nie każdy też ma odpowiednie predyspozycje do tego, aby sprawować nad kimś opiekę. Jednak pomimo wielu obowiązków, jakie spoczywają na takim pracowniku, warto zaznaczyć, że w porównaniu z polskimi realiami zatrudnienia na takim samym stanowisku praca w Niemczech okazuje się znacznie bardziej opłacalna.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy