Artykuł sponsorowany

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu terenowego na Bemowie?

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu terenowego na Bemowie?

Samochód terenowy, podobnie jak każdy inny pojazd poruszający się po polskich drogach, musi mieć wykupione ubezpieczenie OC. Czy ubezpieczenie to jest droższe niż w przypadku samochodów osobowych? Jak wybrać OC dla terenówki w Bemowie? Więcej na ten temat w tekście poniżej.

Samochód terenowy, czyli jaki?

Zgodnie z przepisami homologację na kategorię G, czyli samochód terenowy, uzyskują pojazdy, które mają napęd 4x4, a także mają duży prześwit (pod osią przednią i tylną co najmniej 180 mm, a między osiami co najmniej 200 mm), jednocześnie ma zdolność do pokonywania wzniesień o kącie wynoszącym co najmniej 25 stopni (kąt zejścia musi wynosić co najmniej 20 stopni). W Polsce najczęściej spotykamy samochody terenowe takich marek jak BMW, Jeep, Suzuki, Nissan, Toyota, Mercedes czy Land Rover. Nie wszystkie jednak muszą być homologowane do kategorii G, aby sprawdzać się w terenie. 

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu terenowego? 

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe inaczej kalkuluje wysokość składki OC. Wszystkie jednak biorą pod uwagę te same czynniki, którymi są:

  • rok produkcji i marka samochodu,
  • przebieg pojazdu,
  • wiek kierowcy,
  • miejsce zamieszkania,
  • ewentualna obecność zniżek za bezszkodową jazdę. 

Chcąc ubezpieczyć samochodów terenowy, musimy zdawać sobie sprawę z faktu, iż są to pojazdy o wysokiej pojemności silnika - z tego powodu składka OC jest droższa. Dla pojazdu nie starszego niż 10 lat, którego silnik ma pojemność powyżej 5,0 l OC może wynieść ponad 800 zł. W przypadku modeli, które mają niższą pojemność, kwota ta zazwyczaj waha się od 400 do 600 zł. Ponadto ubezpieczyciel może wziąć pod uwagę wszelkie wyposażenie dodatkowe, które kierowcy terenówek często montują - np. dodatkowe oświetlenie czy wyciągarka. 

Powyższe kwoty dotyczą jednak kierowcy doświadczonego, który ma już historię i wypracowane zniżki. W wypadku młodego kierowcy, który ma prawo jazdy dopiero od niedawna, koszt OC wyniesie od 2000 zł. Ponadto w przypadku Bemowa koszt składki OC będzie wyższy, niż w przypadku miast o mniejszym natężeniu ruchu. To niestety norma - towarzystwa ubezpieczeniowe kalkulują ryzyko m.in. na podstawie deklaracji, gdzie samochód będzie głównie poruszał. 

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu terenowego

Parametry samochodów terenowych oraz ich użytkowanie sprawiają, że ryzyko wystąpienia szkody jest wyższe, niż w typowym samochodzie osobowym. Pojazdy terenowe nierzadko ważą ponad 2 tony, biorą udział w rajdach w trudnym terenie - to wszystko sprawia, że ubezpieczenie Autocasco kosztuje dodatkowo kilka tysięcy złotych. W wypadku takich pojazdów jak Mercedes klasy G, OC i AC mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jeśli jednak mamy drogi samochód, to warto wykupić AC, aby nie ponosić wysokich kosztów napraw, szczególnie gdy lubimy poszaleć w ramach rajdów. 

Jesteś dumnym posiadaczem samochodu terenowego i chcesz go ubezpieczyć? Skontaktuj się z naszym biurem w Bemowie - dobierzemy najkorzystniejszą ofertą spośród kilkunastu ofert towarzystw ubezpieczeniowych. https://eurofinance.info.pl/oddzialy/warszawa-bemowo/ Dzięki nam zaoszczędzisz zarówno czas, jak i pieniądze na obowiązkowym ubezpieczeniu. 

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy