Artykuł sponsorowany

Ile kosztuje opieka nad dzieckiem w przedszkolu niepublicznym?

Ile kosztuje opieka nad dzieckiem w przedszkolu niepublicznym?

Wielu rodziców, którzy mają dzieci w wieku przedszkolnym, spotyka istotny dylemat – posłać dziecko do przedszkola publicznego, czy może zdecydować się na placówkę niepubliczną. Trudno podjąć decyzję w tej kwestii, przy czy kłopot z dokonaniem wyboru dotyczy najczęściej finansów. Czy opieka nad dzieckiem w przedszkolu niepublicznym jest droga? O tym opowiemy w dzisiejszym artykule.

Czy posłanie dziecka do niepublicznego przedszkola jest drogie?

Choć w Polsce istnieją liczne przedszkola publiczne, coraz więcej rodziców decyduje się na to, by zapisać swoją pociechę do placówki niepublicznej. Wynika to z kilku przyczyn, a kluczową z nich jest to, że do przedszkola publicznego trudno się dostać. Jest to niestety powszechny problem, który dostarcza licznej grupie rodziców dużo stresu. Na szczęście istnieją placówki niepubliczne, takie jak Przedszkole Niepubliczne Entliczek Pentliczek z Warszawy, które oferują wiele miejsc dla swoich przyszłych podopiecznych. Dzięki temu rodzicom najczęściej udaje się zapisać dziecko do takiego przedszkola, które spełnia ich wszystkie wymagania.

Co istotne, posłanie dziecka do niepublicznego przedszkola wiąże się z koniecznością zwiększania comiesięcznych wydatków rodziny. Koszt opieki nad dzieckiem w niepublicznej placówce przedszkolnej, takiej jak wspomniane wcześniej niepubliczne przedszkole z Warszawy, może różnić się w zależności od tego, w jakiej miejscowości zlokalizowane jest przedszkole. Najpewniej na wsiach rodzice mogą liczyć na nieco niższe czesne niż w dużych miastach. Poza tym ważne jest też to, co dokładnie oferuje dane przedszkole. Jeśli w wybranej placówce organizowane są liczne ciekawe zajęcia, wymagane przez nią czesne może być stosunkowo wysokie. Opieka nad dzieckiem w przedszkolu niepublicznym kosztuje zazwyczaj od ok. 750 zł do nawet 2000 zł miesięcznie, do tej opłaty dochodzą koszty wyżywienia i ewentualnie zajęć dodatkowych.

Co oferują przedszkolna niepubliczne w ramach comiesięcznie opłacanego czesnego?

W ramach czesnego niepubliczne przedszkola oferują opiekę nad dzieckiem przez nawet 10 godzin w ciągu dnia, przez wykwalifikowaną kadrę inspirującą maluchy do kreatywnego patrzenia na świat. Poza tym gwarantują zazwyczaj liczne zajęcia edukacyjne i programowe, a w tym między innymi: rytmikę i zajęcia umuzykalniające, warsztaty artystyczne, gimnastykę ogólnorozwojową, dziecięcą matematykę oraz zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Czesne pokrywa też opiekę specjalistów, takich jak logopeda i psycholog, a także rozmaite atrakcje dla maluchów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy