Artykuł sponsorowany

Idealny rower na komunię. Propozycje ofertowe

Idealny rower na komunię. Propozycje ofertowe
Nowoczesna moda na tablety i inne gadżety elektroniczne wręczane w charakterze prezentów komunijnych  jest silna. Jeśli jednak faktycznie zależy nam na zdrowiu naszego dziecka czy chrześniaka warto sięgnąć po klasyczny prezent – rower, który zachęci małolata do aktywnego spędzania wolnego czasu na powietrzu, a nie do siedzenia przed kolejnym monitorem. Czym się kierować, by wybrać idealny rower na komunię? Przede wszystkim wykluczmy opcję zakupienia roweru na prezent w markecie. Rowery są tam pięknie wyeksponowane i tanie, ale wykonywane z nietrwałych materiałów. Proces produkcji takich rowerów też odbywa się najtańszym kosztem, dlatego często się psują, a markety nie zapewniają serwisowania. Przy bardziej wymagających trasach takie rowery nie zapewniają takiego bezpieczeństwa, jak rowery produkowane dla sklepów sportowych. Dodatkowo, dziecko widząc taki prezent może nie być zadowolone.
Jeśli chcemy obdarować dziecko rowerem, lepiej złożyć się w kilka osób i kupić jednoślad dobrej jakości, który będzie mu długo i dobrze służył, zachęcając do rozwoju rowerowej pasji  – doradza fachowiec z firmy Active Sport, zajmującej się  internetową sprzedażą rowerów.

Jaki rower wybrać

Warto zorientować się, jakie oczekiwania ma dziecko. Czy dopiero się uczy i będzie jeździć po uliczce przed domem, czy może chce już spróbować dłuższych wycieczek w wymagającym terenie. Dla pierwszego wybierzmy rower miejski, dla drugiego – górski. Czasem można dostać dziecięce rowery crossowe czy szosowe, ale kosztują nawet 3000 zł i nie zawsze są dziecku potrzebne. Rowery dla dzieci w wieku komunijnym stanowią odpowiedniki rowerów dla dorosłych, dlatego często w nazwie pojawia się słowo „replica”, szczególnie przy rowerach górskich.

Dla dziewczynki czy dla chłopca

To dla dzieci w wieku komunijnym ważne rozróżnienie. Wersje rowerów różnią kolory i konstrukcja ramy. Dla dziewczynek wybieramy rowery – niebieskie, różowe, białe, dla chłopców ciemniejsze.

Detale techniczne

Marki rowerów idealnych na komunię to Romet, Unibike, Kross, Pro Team, Kozbike, Mountain, Le Grand. Rower odpowiedni na prezent, bezpieczny i cieszący oko, będzie kosztował od ok. 500 zł do 2000 zł. Najczęściej kupowane są modele w cenie ok. 1000 zł.  Dobrze, by rower miał przerzutki, by dziecko wyrabiało nawyk ich używania. W miejskich rowerach są czasem przerzutki wewnętrzne, trochę droższe, ale dla dziecka praktyczne, bo trudne do uszkodzenia. W górskich często nie ma błotników, jeśli jest taka możliwość, warto je dodatkowo przyczepić. Zwróćmy też uwagę, czy jest nóżka, by dziecko nie kładło roweru na ziemi.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy