Artykuł sponsorowany

Idą święta. Jaką choinkę wybrać?

Idą święta. Jaką choinkę wybrać?

Święta to magiczny czas. Każdego roku zależy nam więc na tym, aby nasze domy wyglądały wyjątkowo. Symbolem świątecznego czasu zaś jest choinka. Boże Narodzenie bez niej straciłoby swojego ducha. Pojawia się tylko pytanie: jaką choinkę wybrać? Żywą czy sztuczną? My podpowiadamy: sztuczną. Przeczytaj i sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Sztuczna choinka – rozwiązanie na miarę czasów

Współczesne sztuczne drzewka w niczym nie przypominają już drucianych potworków z czasów PRL-u. Po nich pozostały jedynie wspomnienia. Dziś sztuczne choinki wyróżnia bardzo estetyczny i naturalny wygląd. Stosowane przy ich produkcji nowoczesne technologie oraz wysokiej jakości materiały sprawiają, że sztuczne świąteczne drzewka do złudzenia przypominają te żywe z lasu. Posiadają one bowiem asymetryczne, zbliżone do naturalnych kształty, a ich gałązki pokrywają sprężyste igły o fakturze, która zmyli każdego.

Dodatkowo profesjonalne firmy, produkujące sztuczne choinki, w swojej ofercie posiadają różne wzory. I tak możemy wybierać spośród różnych gatunków, odpowiadających tym, które występują w naturze. Największą popularnością cieszą się obecnie świerki i jodły. Ponadto istnieje możliwość wyboru wariantu kolorystycznego drzewka. Dla osób, ceniących sobie tradycyjny wygląd, dostępne są zielone drzewka, pokryte śniegiem lub gładkie. Dla tych zaś, którzy lubią niecodzienne rozwiązania, polecamy choinki o białych bądź srebrnych igłach. Do wyboru są także różnego rodzaju umocowania drzewek. W zależności od naszych potrzeb i upodobań może to być np. pień lub ozdobny, jutowy worek.

Rozwiązanie dla oszczędnych i praktycznych

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na wybór sztucznej choinki?

Jak podpowiada nasz rozmówca z firmy Virpol, specjalizującej się w produkcji sztucznych drzewek:

Wybierając sztuczną choinkę, wybieramy jednorazowy zakup, będący rozwiązaniem na wiele lat. Nasze drzewka powstają bowiem z wysokiej jakości materiałów. Ich solidne i trwałe wykonanie w połączeniu z odpowiednim sposobem przechowywania, gwarantuje wyjątkową ozdobę domu na święta przez długie lata.

Oprócz oszczędności finansowych, wybór sztucznej choinki zapewnia także oszczędność czasu. Żywe drzewko zazwyczaj ubieramy i rozbieramy dłużej. Sztuczne zaś możemy w krótkim czasie rozebrać, a następnie złożyć i schować w bezpieczne miejsce, w którym doczeka kolejnych świąt w naszym domu.

Sztuczna choinka nie gubi igieł oraz nie wymaga podlewania, a to daje nam dodatkową oszczędność czasu oraz energii, poświęcanej na sprzątanie i pielęgnację drzewka. Ponadto takie drzewko możemy postawić w dowolnie wybranym przez nas miejscu, gdyż – w przeciwieństwie do żywego – nie ma wymaga ono odpowiednich warunków.

Wreszcie sztuczna choinka nie wydziela żywicy i nie uschnie. Dzięki temu unikamy nieprzyjemnych, lepiących się i trudnych do usunięcia zabrudzeń na meblach, podłogach czy ubraniach, a drzewko może zdobić nasz dom w nienaruszonym stanie przez długi czas.

Kwestie bezpieczeństwa

Sztuczne choinki mają jeszcze jedną wielką zaletę. Otóż w przeciwieństwie do naturalnych drzewek stanowią bezpieczne rozwiązanie dla dzieci i zwierząt domowych. Stabilna konstrukcja zabezpiecza choinki przed przewracaniem się, a ich miękkie igły chronią przed zakłuciem. W ten sposób możemy być spokojni o nasze pociechy oraz kudłatych domowników.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy