Gdzie sprawdzą się naświetlacze LED?

Naświetlacze LED to doskonała alternatywa wobec przestarzałych już halogenów. Są nie tylko bardziej oszczędne, ale także cechują się dłuższą żywotnością. Tego typu oświetlenie montuje się najczęściej na zewnątrz budynku w celu oświetlenia posesji lub wjazdu do garażu oraz wykorzystuje się jako dodatkowe źródło światła podczas prac po zmroku albo w trudnych warunkach oświetleniowych.
Co to jest naświetlacz LED i do czego służy?
Lampy ledowe to nowoczesne i wydajne źródło światła, które znajduje zastosowanie w wielu różnych sytuacjach. Niższy pobór prądu i dłuższa żywotność skłaniają coraz więcej osób do wymiany starych lamp na energooszczędne naświetlacze LED. Niektóre modele są wyposażone w dodatkowe udogodnienia, takie jak czujnik ruchu, moduł bluetooth lub WiFi oraz panel solarny, dzięki któremu lampa nie zużywa energii elektrycznej.
Naświetlacze LED mogą być montowane na elewacji lub służyć jako mobilne źródło światła zawsze wtedy, gdy potrzebne jest maksymalne doświetlenie przestrzeni roboczej. Dobrym przykładem są prace remontowe, a dokładnie malowanie ścian, gdzie precyzja i dokładność są bardzo ważne. Naświetlacze LED z czujnikiem ruchu bardzo dobrze sprawdzą się nad bramą garażową lub nad drzwiami wejściowymi. Wówczas światło uruchamiane jest tylko wtedy, gdy jest to konieczne, co oznacza jeszcze większą oszczędność energii.
Do oświetlania terenów wokół domu lub dużych parkingów i obiektów sportowych idealnie nadają się naświetlacze o dużej mocy, które mogą osiągać nawet 1000 W. Tego typu modele dostępne są w internetowej hurtowni instalacyjnej SWATT.
Naświetlacze LED są coraz częściej montowane w garażach i warsztatach samochodowych, zakładach produkcyjnych, kotłowniach i piwnicach oraz pomieszczeniach gospodarczych. Zwykle są pyło i wodoszczelne, a więc mogą pracować na zewnątrz nawet w niezadaszonych miejscach — na przykład w okolicach bram i wjazdów oraz na balkonach i tarasach.
Jaki naświetlacz LED wybrać?
Podstawowym kryterium przy zakupie naświetlacza ledowego jest klasa szczelności – zwłaszcza jeśli zamierzamy zamontować oświetlenie na zewnątrz. Im większa odporność na wilgoć, pył i promieniowanie UV, tym dłuższa żywotność naświetlacza. Kolejna kwestia to moc – jak wspomniano wcześniej, na rynku dostępne są modele osiągające nawet 1000 W, ale do oświetlenia wjazdu do garażu czy też wejścia do domu wystarczające będą naświetlacze o mocy nie większej niż 100 W. Modele o dużym poborze warto wybierać do oświetlenia większych przestrzeni.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Zakład Usług Mechaniki i Hydrauliki Siłowej s.c.
Hydraulika - siłowa woj. warmińsko-mazurskie11-010 Wójtowo, Kwiatowa 2
-
Hurtownia Popularna S.K.A.
Artykuły gospodarstwa domowego - detal woj. mazowieckie02-485 Warszawa, Kleszczowa 16
-
Westerberg Komponenty sp. z o.o.
Elektronika - sprzęt, urządzenia woj. śląskie43-603 Jaworzno, Elektryków 4A