Artykuł sponsorowany

Fronty jako wizytówka mebli

Fronty jako wizytówka mebli

Na ogólny odbiór estetyki domu w ogromnej mierze wpływa wygląd mebli. Ten natomiast zależy przede wszystkim od ich frontów. Nawet najbardziej funkcjonalne meble ukryte pod nieestetycznymi frontami będą wyglądać po prostu źle. Na szczęście nie trzeba wiele, żeby to zmienić. Wcale nie zawsze wymiana na nowe jest jedynym rozwiązaniem. Niekiedy można dać im nowe życie, korzystając z zupełnie innego sposobu. Jakiego?

Fronty mebli – jak je odnowić i zabezpieczyć?

Jedną z najlepszych metod na zmianę wyglądu mebli jest lakierowanie ich frontów. Dzięki niemu uzyskuje się efekt idealnie gładkiej powierzchni, wykończonej w połysku, półmacie lub macie. Cały proces przebiega w następujących etapach:

  1. wyrównanie powierzchni frontów przy użyciu szpachli stolarskiej,
  2. nałożenie dwóch warstw lakieru podkładowego,
  3. nałożenie dwóch warstw farby wybranym kolorze (natryskowo),
  4. nałożenie trzeciej warstwy lakieru.

Warto podkreślić, że lakierowanie frontów meblowych nie tylko sprawia, że wyglądają jak nowe, ale też:

  • zabezpiecza je przed wilgocią,
  • zapewnia ochronę przed działaniem promieni UV,
  • chroni przed zadrapaniami i wgnieceniami.

Dla osób, które doświadczyły problemów z odchodzeniem okleiny na krawędziach mebli, dodatkowym argumentem będzie fakt, że dzięki lakierowaniu krawędzie są idealnie zabezpieczone.

Ładne fronty to ładne meble

W gruncie rzeczy nie ma znaczenia, z czego wykonane są Twoje meble. Jeśli tylko ich fronty zostaną estetycznie wykończone, całe meble staną się prawdziwą ozdobą domu. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem prostoty, czy też lubujesz się we frezach, czy lubisz połysk, czy mat, możesz skorzystać z lakierowania frontów, żeby całkowicie je odnowić i zabezpieczyć. Tego rodzaju usługę świadczy firma ExpoLak, która realizuje zamówienia zarówno na rzecz firm, jak i klientów indywidualnych.

Osoby, które mają zmysł artystyczny i posiadają natryskiwacz do nakładania farby, mogą spróbować same przeprowadzić lakierowanie frontów meblowych. Praktyka pokazuje jednak, że aby osiągnąć naprawdę idealny efekt, potrzebne jest spore doświadczenie.

Choć istnieje wiele sposobów na zmianę wyglądu frontów, to właśnie lakierowanie wydaje się najskuteczniejszym z nich. Niektórzy rekomendują samodzielne odmalowanie szaf, szafek czy komód, ale pędzlem i wałkiem nie da się uzyskać efektu, jaki daje natrysk. Znowu oklejanie szafek tapetą, jest rozwiązaniem krótkotrwałym. Nie każdy też potrafi to zrobić estetycznie. Tymczasem lakierowane fronty mogą stać się naprawdę najlepszą wizytówką Twoich mebli.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy