Artykuł sponsorowany

Estetyczne balustrady, czyli szklane elementy wypełniające

Estetyczne balustrady, czyli szklane elementy wypełniające

Balustrady montowane w okolicach schodów są bardzo dekoracyjnym elementem, który wzbogaca całą konstrukcję i sprawia, że staje się ona bezpieczna. Szklane detale instalowane w konstrukcji schodów są najczęściej wykonywane z hartowanego szkła w zróżnicowanych odcieniach. Estetyka tych elementów zależy od jakości surowców oraz kreatywności producenta. Przed wyborem balustrady warto przejrzeć wszystkie opcje i dopasować ją do wystroju wnętrza. 

Jak instaluje się szklane balustrady w schodach?

Balustrady w schodach najczęściej składają się ze słupków oraz wypełnienia w postaci tafli estetycznego i wytrzymałego szkła. Słupki w takiej konstrukcji mogą być wyprodukowane z drewna lub stali i mieć przekrój trójkątny, okrągły lub sześcienny.

– Montaż balustrad szklanych można przeprowadzić, używając specjalistycznego kleju, który umożliwi wysoką estetykę konstrukcji oraz innowacyjny wygląd schodów – informuje pracownik firmy Schodex ze Świętochłowic.

Nowoczesnym rozwiązaniem jest jednak instalowanie tafli szkła w balustradzie przy pomocy śrub przytwierdzonych bezpośrednio do konstrukcji schodków. Jest to opcja bardzo estetyczna i nadaje wnętrzu innowacyjnego wyglądu. Takie rozwiązanie warto więc rozważyć w domach zaprojektowanych w nowoczesnym stylu oraz instytucjach i firmach wymagających niekonwencjonalnych rozwiązań.

Jaką funkcję spełnia szklana balustrada w schodach?

Szklana balustrada spełnia funkcję ochronną. Jest istotnym elementem wyposażenia każdego domu, a w szczególności mieszkań, w których przebywają dzieci. Solidne surowce użyte do produkcji tych detali mogą skutecznie uchronić użytkownika przed upadkiem oraz ułatwić korzystanie ze schodów osobom starszym.

Oprócz funkcji ochronnej balustrady są także elementem dekoracyjnym, który wzbogaca architekturę każdego domu i sprawia, że miesza się tam po prostu przyjemniej.

Jakiego szkła używa się do balustrad?

Szkoło używane do produkcji balustrad jest najczęściej poddane procesowi hartowania, który wzmacnia jego strukturę i sprawia, że element jest bardziej wytrzymały. Kwestia kolorystyki surowca jest ustalana bezpośrednio z klientem, który wybiera wersją najodpowiedniejszą do swojego domu. Popularnym wyborem są szkła mleczne i nieco chropowate oraz czyste jak łza i przeźroczyste tafle szyb.

Szkło do balustrad jest docinane na wymiar i może mieć dowolny kształt. Specjalistyczne maszyny umożliwiają producentom stworzenie niemal nieograniczonych schematów oraz rozmiarów szyb. Przed zakupem warto przejrzeć katalogi od producenta i dopasować balustradę architektury wnętrza.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy