Dzierżawa kserokopiarek zamiast zakupu. Kiedy to się opłaca?
Kupić, czy wydzierżawić kserokopiarkę? Odpowiedź na tak postawione pytanie wymaga wnikliwej analizy ewentualnych zysków lub strat. Każde bowiem przedsięwzięcie biznesowe musi brać pod uwagę koszty funkcjonowania biura, w tym urządzeń wielofunkcyjnych. Czy zatem warto kupić nową kserokopiarkę, czy bardziej opłacalna będzie jej dzierżawa? Chcesz się dowiedzieć, przeczytaj artykuł.
Czym jest dzierżawy kserokopiarki?
Zakup urządzenia wielofunkcyjnego do kserowania, drukowania i skanowania jest dużym wydatkiem, bardzo często obciążającym budżet firmy. Zakup nowej kserokopiarki to koszt rzędu kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Warto więc zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem nie byłaby dzierżawa urządzania. Tego typu formą odpłatnego użyczenia kserokopiarek zajmują się dystrybutorzy sprzętu biurowego. Dobrym przykładem takiej firmy jest działający w Nowym Dworze Mazowieckim dystrybutor drukarek i kserokopiarek Tromix. Dzierżawa przewiduje wynajem urządzenia na czas określony lub nieokreślony. Wypożyczenie kserokopiarki odbywa się na podstawie zawartej umowy, a użytkownik podnosi jedynie miesięczny koszt dzierżawy. Urządzenie będąca przedmiotem umowy może przebywać w dowolnym miejscu wskazanym przez wynajmującego, a ten może korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji kserokopiarki.
Zalety dzierżawy kserokopiarek
Największą zaletą dzierżawy kserokopiarki jest wspomniany wcześniej brak jednorazowego wysokiego wydatku na zakup. Z pewnością miesięczny koszt dzierżawy będzie zdecydowanie mniej uciążliwy, a na dodatek możliwy do odliczenia jako koszt działalności firmy. Dzierżawa zapewnia korzystanie z wysokiej jakości urządzeń do drukowania, kopiowania i skanowania w atrakcyjnej cenie. Używanie urządzania wielofunkcyjnego w takiej formie jest rozwiązaniem szczególnie korzystnym dla osób lub firm, które nie wiedzą, jak długo będą korzystać z kserokopiarki i nie chcą narażać się na dodatkowe wydatki.
Właściciel kserokopiarki podczas całego okresu trwania umowy bierze na siebie odpowiedzialność za prawidłowe działanie urządzenia. Dokonuje koniecznych przeglądów i wymienia zużyte części, a także może dostarczać materiały eksploatacyjne. W przypadku uszkodzenia kserokopiarki na skutek wad fabrycznych wymienia urządzenie na nowy egzemplarz. Pomaga także wsparciem technicznym i szkoleniowym w zakresie prawidłowego użytkowania urządzenia. Po zakończeniu dzierżawy wynajmujący może przedłużyć umowę lub zwrócić kserokopiarkę. Podsumowując, dzierżawa jest atrakcyjną formą korzystania z kserokopiarki. Warto się jednak na nią zdecydować dopiero po analizie potrzeb i kosztów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana