Artykuł sponsorowany

Drzwi aluminiowe w charakterze drzwi wejściowych. Czy to dobry pomysł?

Drzwi aluminiowe w charakterze drzwi wejściowych. Czy to dobry pomysł?

Odpowiednio dopasowane drzwi stanowią istotny element konstrukcji każdego domu. Największym zainteresowaniem cieszą się te wykonane z drewna i płyt drewnopochodnych, jednak w sprzedaży dostępne są także drzwi aluminiowe, które również są bardzo dobrym materiałem na drzwi wejściowe, nie tylko budynków użyteczności publicznych, ale także domów jednorodzinnych. Podpowiadamy, czym wyróżniają się drzwi aluminiowe i jakie są ich zalety.

Co przemawia na korzyść drzwi aluminiowych?

Wybór drzwi aluminiowych w charakterze drzwi wejściowych to bardzo dobre rozwiązanie, które cechuje się przede wszystkim solidną konstrukcją. Aluminium jest odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, nie wykrzywia się i nie ulega łatwo wypaczeniu, a to sprawia, że przez lata zachowa swoje parametry. Drzwi aluminiowe charakteryzują się stosunkowo niską masą, co wpływa na zmniejszenie kosztów transportu oraz ułatwia montaż.

Nowoczesne technologie sprawiają, że zewnętrzne drzwi z aluminium mogą być wykorzystywane nawet w budownictwie pasywnym, głównie z uwagi na ich dobrą izolacyjność cieplną i akustyczność izolacyjną. W przeciwieństwie do drzwi drewnianych nie wymagają większych zabiegów konserwatorskich i pielęgnacyjnych, co jest ich niewątpliwym atutem. Nie są podatne również na wilgoć

– dowiadujemy się w rozmowie z ekspertem reprezentującym firmę ALUMEX z Warszawy, która jest cenionym na rynku producentem konstrukcji aluminiowych, jak również stolarki budowlanej wykonanej z PCV.

Aluminium można z łatwością formować tak, aby powstały zarówno klasyczne, jak i eleganckie drzwi, ale również modele wyróżniające się minimalistycznym i nowoczesnym wzornictwem. Materiał ten posiada dużą rozpiętość możliwości projektowych i konstrukcyjnych, dlatego aluminiowe drzwi występują w sprzedaży w różnych odsłonach i rozmiarach. Drzwi aluminiowe mogą być bez problemu poddawane intensywnej eksploatacji. Co więcej, mogą być wykorzystywane, jako drzwi techniczne czy antywłamaniowe. Drzwi wykonane z aluminium przez lata zachowują swoje parametry i stanowią skuteczną „barierę ochronną” dla domu.

Czym charakteryzują się drzwi aluminiowe i gdzie je zakupić?

W drzwiach z aluminium wykorzystuje się materiał ociepleniowy w postaci wełny mineralnej, pianki poliuretanowej lub styropianu. Często poddawane są one lakierowaniu proszkowemu, co sprawia, że na rynku dostępne są modele jednolite lub pokryte wzorami. W zależności od producenta występują w różnych wariantach konstrukcyjnych. Mogą być produkowane z progiem lub bez progu. Płyty aluminiowe, które malowane są techniką proszkową, pozwalają na ich łatwą pielęgnację. Przed zakupem drzwi wejściowych sprawdźmy jednak producentów funkcjonujących na polskim rynku, jak i zagranicznym. Dobrze jest wybierać producentów, którzy zdobyli zaufanie klientów, cieszą się renomą oraz wieloletnim doświadczeniem. Producenci drzwi aluminiowych w Warszawie oferują pomoc techniczną na etapie doboru odpowiedniej stolarki, bezpłatny pomiar, produkty najwyższej jakości, transport zamówionych towarów, profesjonalny montaż oraz krótkie terminy realizacji powierzonych zleceń.

Pamiętajmy, że wybór drzwi wejściowych jest ważną decyzją, dlatego nie mogą być one podatne na łatwe pokonanie przez ewentualnych włamywaczy, nie powinny też dopuszczać do wychłodzenia wnętrza. Aby właściwie zdecydować, warto zapoznać się z podstawowymi kryteriami i parametrami oraz zwrócić się z pomocą do firmy, w której dane drzwi chcemy zakupić. Wybór aluminiowych drzwi wejściowych na pewno wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo wszystkich jego mieszkańców i mienia.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy