Artykuł sponsorowany

Donice jako ozdoby do domu i ogrodu

Donice jako ozdoby do domu i ogrodu

Modne donice można wykorzystać nie tylko do dekoracji wnętrza, ale także tarasu lub balkonu – wystarczy poszukać „naczynia”, które sprawdzi się zarówno w mieszkaniu, jak i na zewnątrz. Warto jednak wiedzieć, jak dobrać opisywaną ozdobę do stylu panującego we wnętrzu oraz w ogrodzie, aby uzyskać odpowiedni efekt. O czym należy zatem pamiętać podczas zakupów?

Kwiaty doniczkowe pojawiają się w wielu wnętrzach. Roślinność sprawia, że aranżacja wydaje się bardziej przytulna i spersonalizowana, dlatego cieszy się wysoką popularnością w polskich domach. Ze względu na to, że opieka nad monsterami, sukulentami czy strelicjami jest teraz wyjątkowo modna, coraz bardziej kreatywnie podchodzi się do designu donic. Takie „misy” stają się jednak czymś więcej niż tylko naczyniem na ziemię oraz korzenie – pełnią również rolę dekoracji o rozmaitych formach i kolorystyce. Jak dobrać ich wykończenie do wystroju?

Modne donice we wnętrzu i na tarasie 

Powoli odchodzi się od plastikowych osłonek na rzecz ceramiki, cementu i innych materiałów, które charakteryzują się znacznie większą wytrzymałością. Podobne rozwiązania są też o wiele bardziej efektowne we wnętrzu niż cienkie „syntetyki”. Jak przyznaje firma Nostimo, dzisiejsze doniczki wykazują wyższą odporność na promieniowanie UV oraz inne warunki zewnętrzne, m.in. właśnie ze względu na to, jakie „budulce” zastosowano przy ich produkcji. Kupując zatem opisywane „misy” do domu i ogrodu, warto zwrócić uwagę na dołączony „skład” produktu.

Modne donice wyróżniają się też designem oraz sposobem wykończenia powierzchni. Oprócz dekoracji, które przypominają np. ludzkie twarze czy są bogato rzeźbione, dużą popularnością cieszą się także „naczynia” o minimalistycznej formie, jednak o metalicznym połysku – „misy” często występują w miedzianym kolorze i mają trochę „chropowatą” strukturę. Taka ozdoba sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach, a jeżeli jest wykonana np. z materiału „fiberclay”, można ustawić ją również na swoim tarasie bądź balkonie.

Gdzie warto szukać modnych donic? 

Opisane produkty znajdują się w ofercie wielu sklepów stacjonarnych, ale można je też znaleźć w sieci. Sprzedaż internetowa jest o tyle wygodniejsza, że przy opisie dekoracji są zwykle dane na temat materiałów, z jakich je zrobiono. E-sklepy informują również, czy doniczka może być stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Na korzyść podobnego rozwiązania przemawia także wygoda – wystarczy tylko kilka kliknięć, aby nabyć pożądany produkt, dzięki czemu nie trzeba wychodzić z domu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy