Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto zdecydować się na materac z naturalnego lateksu Talalay?

Dlaczego warto zdecydować się na materac z naturalnego lateksu Talalay?

Jeśli poszukujesz idealnego materaca sypialnianego, sprawdź, co może Ci dać korzystanie z materacy z naturalnego lateksu Talalay. Dobry sen jest niezwykle ważny, jeśli chce się wykorzystywać maksimum swojej energii w ciągu dnia. Nie można też zapominać o tym, że nieprawidłowo dobrany materac wpływa zarówno na jakość snu, jak i na zdrowie osoby, która z niego skorzysta. Sprawdź, czym jest naturalny lateks Talalay i dlaczego materace, które z niego powstają, uznawane są za luksusowe i idealne dla wymagających klientów.

Czym jest naturalny lateks Talalay?

Lateks występuje w postaci materiału pochodzenia naturalnego lub materiału syntetycznego. Wszystko zależy od tego, z czego dokładnie jest pozyskiwany. W dzisiejszym artykule zajmiemy się wyłącznie tym lateksem, który jest w pełni naturalny i w związku z tym idealnie nadaje się do produkcji materacy. Zanim jednak opowiemy o materacach z naturalnego lateksu Talalay, wyjaśnimy, czym jest ten wyjątkowy materiał i co go cechuje.

Lateks naturalny pozyskiwany jest z soku tropikalnego „drzewa kauczukowego”. Tradycyjnie lateks jest ubijany – tak, by powstała piana, następnie jest wlewany do specjalnej formy i poddawany gorącej parze wodnej. Na czym innym polega przygotowywanie lateksu Talalay, który jest ubijany, wlewany do formy, uszczelniany próżniowo, a następnie zamrażany do temperatury -30oC. Finalnie pianka jest wulkanizowana w temperaturze 115oC, dzięki czemu zyskuje ona odpowiednią twardość. Tak powstaje lateks Talalay, występujący w wariantach: Natural, Intuition i Embrace – o czym można więcej przeczytać na stronie internetowej przedsiębiorstwa FAT Design i na stronach partnerów biznesowych tej firmy.

Co cechuje materace z naturalnego lateksu Talalay?

Materace wykonane z tego wyjątkowego materiału, jakim jest naturalny lateks Talalay, mają liczne zalety, dzięki którym mogą być używane zarówno przez dorosłych, jak i dzieci, a nawet przez alergików czy osoby chore na astmę. Takie materace są idealnym wyborem dla wszystkich tych osób, którym zależy na zdrowym i spokojnym śnie.

Do ich głównych atutów należy odporność na roztocza, ale nie tylko. Materace z naturalnego lateksu Talalay są miękkie, dzięki czemu łagodzony jest nacisk wywierany na ciało. Jednocześnie gwarantują idealne podparcie kręgosłupa oraz wsparcie dla bioder, nóg, pleców i ramion. Dzięki otwartej strukturze komórkowej materace z lateksu Talalay zapewniają odpowiednią wentylację ciała, dzięki czemu osoby, które na nich śpią, mogą czuć jednakowy komfort zarówno zimą, jak i latem.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy