Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto wynająć sprzęt biurowy?

Dlaczego warto wynająć sprzęt biurowy?

Wynajem sprzętu biurowego bywa bardzo korzystną opcją dla przedsiębiorstwa – jednakowo jeśli użycie można określić jako sezonowe lub stałe. Musimy pamiętać, że praca w biurze bez odpowiedniego oprogramowania i urządzeń (komputery, laptopy, skanery, drukarki) jest niemożliwa. Nie każdy początkujący przedsiębiorca może sobie pozwolić na jednorazowy zakup wszystkich sprzętów. Wynajem staje się szybkim ratunkiem.

Zalety wynajmu sprzętu biurowego

Wynajem sprzętu biurowego generuje mniejsze koszty. Jednorazowy zakup całego oprogramowania i urządzeń wielofunkcyjnych to spory pojedynczy wydatek. Wynajęcie wiąże się co prawda z comiesięczną opłatą, jednak w ogólnym rozrachunku bardzo się to opłaca. Wiele firm wynajmujących oferuje możliwość korzystania z urządzeń wysokiej jakości za stosunkowo niską cenę. Co ciekawe, często można wymienić obecnie użytkowany model sprzętu wielofunkcyjnego na nowszy – zwykle za niewielką opłatą. To rozwiązanie, które pozwala iść z duchem czasu zamiana urządzeń bez wielkich strat finansowych pozwala na dopasowanie się do coraz nowocześniejszych technologii, oprogramowani i szybszego internetu. 

Firmy, które wynajmują biurom sprzęt wielofunkcyjny, zapewniają z reguły większość materiałów eksploatacyjnych, np. papier i tusz, toner do drukarki. To oszczędność czasu dla przedsiębiorcy, który może skupić się na rozwoju swojej firmy. Takie przedsiębiorstwa często oferują też serwis, kontrolę stanu technicznego, zabiegi konserwacyjne danego urządzenia. Przykładem jest firma GED z Gdańska, która zaopatruje biura w nowoczesne biurowe urządzenia (np. kserokopiarki, drukarki atramentowe i laserowe), uzyskiwane w ramach sprzedaży, leasingu lub dzierżawy.

Dlaczego jeszcze warto wynajmować sprzęt biurowy?

Przedsiębiorca, wiążąc się z jedną firmą wynajmującą, nie musi się martwić o liczne rozliczenia. W związku ze współpracą z jednym wykonawcą otrzymuje jedną umowę, która wiąże się z jedną fakturą raz w miesiącu. Określona kwota wynajmu pozwala na zaplanowanie i kontrolę firmowych wydatków. Specjaliści podkreślają, że wynajem urządzeń wielofunkcyjnych od sprawdzonych firm pozwala na znaczne obniżenie kosztów drukowania dokumentów i papierów (o około 15-30%). To imponująca liczba.

Na sprzęcie biurowym nie warto oszczędzać (zazwyczaj wyższa cena wiąże się z lepszą jakością), jednak nie każdego stać na zakup bardzo drogiej drukarki w momencie powstania firmy. Koszt wynajmu potrzebnego sprzętu biurowego to jedyna kwota, na jaką musi pozwolić sobie przedsiębiorca.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy