Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto wybierać łóżka drewniane?

Dlaczego warto wybierać łóżka drewniane?
Za każdym razem, kiedy wybieramy nowe meble do naszego domu, w pierwszej kolejności interesuje nas ich wygląd i funkcjonalność. Szafa powinna być pojemna, stół stabilny, a łóżko solidne i wygodne. Na pierwszy rzut oka meble z popularnych sieciówek niczym nie różnią się od tych, które możemy kupić u mniejszych producentów. W niektórych sytuacjach różnic rzeczywiście nie ma, jednak zdarza się inaczej – kiedy natrafimy na producenta mebli z litego drewna.

 Z czego robi się meble?

Poza litym drewnem, do produkcji mebli wykorzystuje się także przede wszystkim wiórowe płyty fornirowane i płyty typu MDF (również fornirowane lub foliowane). Meble z płyt wiórowych są najtańsze nie bez powodu – mają niestety wiele minusów. Płyty wiórowe są mało odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego łatwo je uszkodzić. Wystarczy, że niefortunnie uderzymy odkurzaczem o narożnik łóżka i od razu widać na nim ślad. Płyty wiórowej nie da się też obrabiać w tak ciekawy sposób, jak lite drewno, dlatego meble z tego materiału nie wyglądają ciekawie. Meble z płyt MDF są nieco droższe i też bardziej odporne. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym możliwe jest wykonanie mebli z płyt MDF, które przypominają meble drewniane, jednak wciąż nie jest to ten sam efekt.

 Dlaczego warto wybrać łóżko z drewna?

Łóżko to podstawa dobrego snu, dosłownie i w przenośni. Musi być wykonane z materiałów wysokiej jakości, by mogły służyć nam przez długie lata. Warto podkreślić, że upływ czasu działa zwykle na korzyść drewna. Meble z biegiem czasu nabierają szlachetności. Łóżka z drewna doskonale się prezentują, a wybór jest na tyle szeroki, że bez problemu znajdziemy łóżko do sypialni zaaranżowanej w dowolnym stylu – od chłodnego skandynawskiego, po ciepły, cukierkowy. Nie tylko wygląd ma znaczenie.
Drewno poprawia mikroklimat w pomieszczeniu, co przekłada się bezpośrednio na dobry sen – mówi nam przedstawiciel firmy Meble K&D z Makowa Podhalańskiego. – Możemy wybrać drewniane łóżko z pojemnikiem na pościel lub ze stelażem, łóżko kontynentalne lub tapicerowane. W związku z tym, że drewno to materiał bardzo plastyczny, projektanci mebli mają duże pole do popisu w pracy, a kupujący mogą wybierać wśród wielu ciekawych projektów.
Podsumowując: łóżka z litego drewna są solidne i trwałe, a sam materiał ma pozytywny wpływ na powietrze w sypialni, co z kolei przekłada się na dobry sen. Warto więc stawiać na meble z drewna.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy