Artykuł sponsorowany

Czym charakteryzują się piwa smakowe?

Czym charakteryzują się piwa smakowe?
Piwa smakowe to wynalazek, który od kilku lat podbija rynek piwny. Choć niektórzy twierdzą, że to bardziej lemoniady, niż piwa, to wciąż zyskują one nowych sympatyków. Wbrew pozorom, piwa smakowe wybierają nie tylko kobiety. Sprawdźcie, czym charakteryzują się piwa smakowe.

Czym jest piwo smakowe?

Piwo smakowe (aromatyzowane) to takie, do którego dodaje się dodatkowe składniki. Ma to na celu wzbogacenie finalnego smaku produktu. Substancje smakowe mogą zostać dodane na etapie wytwarzania brzeczki podstawowej lub po zakończeniu fermentacji alkoholowej, zazwyczaj przed filtracją. Eksperci z browaru Pilsweizer wyjaśniają, że piwo aromatyzowane trzeba odróżniać od mieszanin piwa i napoju bezalkoholowego. Piwa smakowe, tak jak i mieszaniny piwa z napojem bezalkoholowym, mają podwyższoną zawartość ekstraktu, który ma z kolei dwie składowe. Są nimi ekstrakt rzeczywisty (pochodzi z beczki podstawowej) i ekstrakt pochodzący z substancji słodzących, dodanych po fermentacji. Produkcja piwa smakowego odbywa się w trochę zmienionej technologii, charakterystycznej dla wytwarzania piw klasycznych.

Dla kogo jest piwo smakowe?

Choć przedstawiciele browarów są zgodni, że piwa smakowe kupują przede wszystkim kobiety, to jednak jest spore grono mężczyzn, którzy również należą do ich sympatyków. Rynek ten ciągle się rozwija, ponieważ Polacy polubili piwa mniej znane, pochodzące z niewielkich browarów. Co więcej, są otwarci na zmiany i wręcz oczekują nowości. Mimo wszystko, piwa smakowe wciąż należą do grona tych niszowych. W branży nazywane są nawet specjalnościami piwnymi. Do grupy piw smakowych zaliczają się także piwa ciemne i pszeniczne.

Jakie piwa smakowe wybierać?

Jeśli zechcecie spróbować dobrego piwa smakowego, o dobrym składzie (bez zbędnych barwników, aromatów i ulepszaczy), wybierajcie takie pochodzące z mniejszych browarów. Wiadomo bowiem, że takie produkty mają nie tylko lepszy smak, ale i skład. Są one mniej dostępne, niż popularne Radlery, dlatego warto szukać najciekawszych pozycji w dobrze zaopatrzonych sklepach z alkoholami. Innym pomysłem na piwo smakowe może być połączenie go z prawdziwym sokiem lub syropem, np. wiśniowym lub malinowym. Ta prosta wariacja na temat piwa smakowego pozwoli wam stworzyć własną jego wersję. Podsumowując, piwa smakowe to piwa niszowe, o ciekawym smaku i aromacie, które z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Podczas ich kupowania warto kierować się nie tylko ich ceną, ale i składem.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy