Artykuł sponsorowany

Czy żaluzje drewniane są praktyczne?        

Czy żaluzje drewniane są praktyczne?        

Osłonny okienne to nieodłączny element wyposażenia każdego domu i mieszkania. Ich celem jest nie tylko ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeniem, ale również zapewnienie wysokiego poziomu prywatności w domowym zaciszu. Nie bez przyczyny dużą popularnością cieszą się żaluzje drewniane, które łączą w sobie cechy wysokiej estetyki oraz funkcjonalności. Z czego wynika popularność żaluzji z drewna i dlaczego warto je wybrać? Sprawdźmy.

Dlaczego warto zainwestować w drewniane żaluzje?

Na popularność drewnianych osłon okiennych przede wszystkim wpływa ich materiał wykonania. Mianowicie żaluzje z wysokiej jakości drewna, odznaczają się solidnym i trwałym tworzywem, odpornym na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Poza tym nie są one podatne na odbarwienia, dzięki czemu nie musimy martwić się, o to, że wyblakną pod wpływem intensywnych promieni słonecznych.

Konstrukcja drewnianych żaluzji umożliwia stopniowe zarządzanie stopniem zacienienia. Za pomocą regulowanych lameli możemy w szybki sposób podnosić lub opuszczać osłony, a tym samym dopasowywać je do własnych preferencji oraz aktualnego nasłonecznienia. Doskonale ochronią one wnętrza przed dużym słońcem, a co więcej przed spojrzeniami ciekawskich przechodniów i sąsiadów.

Warto wspomnieć o tym, że osłony z drewna mają właściwości antystatyczne, w związku z czym nie przyciągają kurzu. Z tego powodu z powodzeniem wybierane są do pokoi alergików oraz dzieci. Utrzymanie ich w czystości nie wymaga również żadnych specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Aby usunąć z ich powierzchni nadmiar zanieczyszczeń, wystarczy wyłącznie przetrzeć je szmatką. Co jakiś czas, zalecane jest także stosowanie nabłyszczających preparatów do drewna.

Drewniane żaluzje okienne - uniwersalność i estetyka

Mimo tego, że drewno cechuje się prostotą i minimalistycznym wyglądem, wciąż nie traci na swojej popularności i ponadczasowości. Jego naturalny odcień znakomicie pasuje do pomieszczeń niemal w każdym stylu. Między innymi osłony będą dobrze wyglądać we wnętrzach w stylu skandynawskim, do których wprowadzą odrobinę przytulnego i ciepłego charakteru. Z kolei w pomieszczeniach zaaranżowanych tradycyjnie, podkreślą ich gustowny oraz elegancki klimat.

Kupując drewniane żaluzje od firm istniejących na rynku wiele lat, takich jak Osłony Okienne z Bielska-Białej możemy liczyć na darmowy pomiar oraz wycenę artykułów. Dzięki temu każdy ich detal będzie dopasowany zarówno do wielkości stolarki okiennej, naszych preferencji, jak i do wystroju pokoi, w których mają być zamontowane.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy