Artykuł sponsorowany

Czy mokasyny pasują do garnituru?

Czy mokasyny pasują do garnituru?

Wielu mężczyzn dba o to, by ubierać się stylowo niezależnie od okoliczności. W sytuacjach formalnych trzeba postawić na garnitur, do którego należy dopasować odpowiednie obuwie. W tym celu najlepiej sprawdzają się klasyczne półbuty, ale niektóre osoby wolą stawiać również na materiałowe lub skórzane mokasyny. Czy takie obuwie pasuje do garnituru? Jeśli tak, to jakie modele warto wybrać?

Mokasyny i garnitur 

Mokasyny są eleganckimi, ale nieco mniej formalnymi butami niż standardowe obuwie zakładane do strojów galowych. Pozwalają one na łączenie z garniturem, jednak tylko w określonych sytuacjach. Nie wszystkie modele są na tyle eleganckie i uniwersalne, by komponować się np. z bardzo szykownym ubiorem ślubnym. Ten rodzaj obuwia dzieli się bowiem na wiele typów, z których najpopularniejsze to:

  • driving mocs,
  • penny loafers,
  • tassel loafers,
  • deck shoes.

- W przypadku eleganckich garniturów warto postawić na obuwie męskie typu tassel loafers czy penny loafers. Pozostałe rodzaje sprawdzają się lepiej w połączeniu z luźniejszymi stylizacjami, na przykład jeansami i koszulami. Jeśli jednak garnitur jest utrzymany w bardzo niestandardowym designie, może okazać się, że nawet marynarskie deck shoes będą dobrym wyborem – mówi specjalista z firmy Laidback będącej producentem odzieży męskiej.

Mokasyny trzeba dopasowywać do wyglądu danego garnituru i charakteru okazji. Podczas bardzo eleganckich wesel nie sprawdzą się modele noszone na ogół w połączeniu z jeansami czy T-shirtem. Jednak w sytuacji, gdy impreza odbywa się latem, a parze młodej zależy na luźnej atmosferze, nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć właśnie takie buty. Komponują się one świetnie z garniturami we wzory, na przykład w kratę czy kwiaty. Jest to więc opcja dla osób, które noszą elegancką odzież na co dzień, ale chcą nadać jej nieco luźniejszego (i bardzo modnego!) charakteru.

Jaki kolor mokasynów do garnituru? 

Skoro wiesz już, jakie rodzaje mokasynów pasują do garnituru, warto zastanowić się nad ich kolorem. Uniwersalnym rozwiązaniem są buty męskie czarne, szare i brązowe. Często dobrym rozwiązaniem jest połączenie np. beżowego garnituru z błękitną koszulą i granatowymi spodniami, wzbogacając taką stylizację o rudo-brązowe mokasyny. Jeśli cały outfit ma być wykorzystywany podczas nieco luźniejszych okazji niż ślub czy rozdanie wyróżnień w pracy, doskonale sprawdzą się też dużo bardziej kontrastujące modele. Idealnym wyborem są wówczas mokasyny czerwone lub skórzane z charakterystyczną fakturą przypominającą splecioną włóczkę.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy