Artykuł sponsorowany

Czy klimatyzacja może być zdrowa?

Czy klimatyzacja może być zdrowa?

Panuje wiele mitów o tym, że klimatyzacja ma negatywny wpływ na ludzkie zdrowie. Obecnie zwraca się uwagę na jakość powietrza, obecność smogu w większych aglomeracjach Polski czy groźnych alergiach. Niestety – w tym wszystkim umykają rzetelne doniesienia odnośnie do działania klimatyzacji. Tymczasem jest to rozwiązanie zapewniające komfort w upalne dni, które całkowicie jest nieszkodliwe dla zdrowia. Co warto o nim wiedzieć?

Klimatyzacja – czy ma wpływ na alergię?

Klimatyzacja może być bezpiecznie użytkowana przez alergików, pod warunkiem zastosowania odpowiednich filtrów, ale też po właściwym jej dopasowaniu pod względem skuteczności oczyszczania powietrza. Wybierając urządzenie dla osób borykających się z problemem nawracających uczuleń, warto wybrać sprawdzone rozwiązania, które zostały wyprodukowane na bazie nowoczesnych technologii.

- Na rynku są obecne klimatyzatory z filtrami antyalergicznymi, które nie tylko skutecznie zwalczają grzyby czy kurz, ale również wirusy – wyjaśnia ekspert z firmy Avent Sp. z o.o.  

Oferowane urządzenia pozwalają zadbać o najskuteczniejsze usuwanie zanieczyszczeń powietrza, a wszystko to dzięki kilkukrotnemu filtrowaniu i sterylizowaniu powietrza z bakterii za pomocą jonizatorów.

Co więcej, wybierając klimatyzator dla alergika, można również zadbać o komfort pozostałych domowników. Właściwie dopasowane rozwiązanie zapewnia nie tylko optymalną wilgotność i temperaturę powietrza, ale też odpowiednią jego jakość. Należy pamiętać, że czynniki te pozytywnie wpływają na samopoczucie człowieka.

Czy klimatyzacja jest bezpieczna dla zdrowia?

Bez większego zastanowienia można potwierdzić, że właściwie dobrana i użytkowana klimatyzacja jest bezpieczna dla zdrowia domowników, jak i pracowników. Największym i dla wielu niezrozumiałym mitem jest twierdzenie, że urządzenia do chłodzenia powietrza szkodzą zdrowiu. Warto jednak pamiętać, że sam zakup urządzenia to nie wszystko. Ważną rolę odgrywa prawidłowe użytkowanie oraz serwisowanie klimatyzacji. Systematyczne czyszczenie, właściwe ustawianie temperatur i nawiewów pozwala zyskać komfortowe i zdrowe powietrze w każdym pomieszczeniu, a jednocześnie ułatwia przetrwanie letnich upałów.

Niestety, zbyt rzadkie dbanie o klimatyzację sprawia, że w jej wnętrzu gromadzą się bakterie, grzyby, nierzadko pleśnie i inne szkodliwe drobnoustroje. To właśnie one mają negatywny wpływ na samopoczucie i ogólne zdrowie mieszkańców. Lepsza koncentracja, komfort psychiczny, zmniejszenie uczucia senności – to tylko kilka zalet prawidłowego użytkowania klimatyzacji. Warto więc zadbać o jej regularną konserwację i serwisowanie, aby uniknąć negatywnych konsekwencji.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy