Artykuł sponsorowany

Czy aluminium można oddać na skup?

Czy aluminium można oddać na skup?

Aluminium to metal bardzo powszechnie spotykany w przemyśle. Na co dzień możemy zetknąć się z nim pod postacią puszek na artykuły spożywcze, chociaż oczywiście jego zastosowanie jest dużo szersze – istnieje duże prawdopodobieństwo, że robiąc porządki na strychu lub w garażu odkryjemy całe mnóstwo niepotrzebnych rzeczy z aluminium. Jak się ich pozbyć? Czy możemy je sprzedać w skupie?

Aluminium na sprzedaż?

Czy aluminium można oddać do skupu? Odpowiedź jest prosta: oczywiście, że tak. Aluminium skupuje większość firm działających w branży, w tym również firma RP Scraper – możemy oddać w niej surowiec pod każdą postacią, od zwykłych puszek po napojach, przez blachy, pręty, przewody, kończąc na chłodniach oraz aluminium elektrycznym. Należy jednak pamiętać, że od rodzaju aluminium uzależniona jest cena skupu. Przykładowo przewody aluminiowe wyceniane są wyżej, niż puszki. Co prawda ceny za kilogram surowca są niższe, niż w przypadku takich surowców jak miedź czy mosiądz, jednak wciąż kilogram aluminium jest wart więcej, niż kilogram złomu stalowego.

Korzyści ze sprzedaży aluminium

Dlaczego warto sprzedać złom z aluminium do skupu zamiast wyrzucać go do śmieci? Powodów jest kilka, ale najważniejszym z nich, najbardziej trafiającym do wyobraźni są korzyści finansowe. Wyrzucając stare aluminiowe sprzęty czy chociażby zużyte puszki po produktach spożywczych do kontenerów na odpady metalowe po prostu wyrzucamy pieniądze. Wystarczy policzyć, jak wiele tego typu odpadów trafia do naszego śmietnika każdego miesiąca i na podstawie cen w skupie policzyć, ile moglibyśmy na nich zarobić np. w ciągu roku. To, ile pieniędzy tracimy w ten sposób może okazać się zaskoczeniem. Warto przemyśleć, czy nie bardziej opłaca się zbierać odpady przez dłuższy czas, by następnie oddać je wszystkie za jednym razem do skupu.

Aspekt ekologiczny

Drugim powodem, dla którego warto oddać aluminium do skupu, jest korzyść dla środowiska naturalnego, a tym samym i dla nas. Logika jest prosta – odpady, które oddamy do skupu nie mają szansy trafić na wysypisko śmieci, gdzie stanowią źródło potencjalnie szkodliwych związków chemicznych. Inna sprawa, że oddane do skupu surowce są przetwarzane i sprzedawane jako wtórny materiał, wykorzystywany w produkcji. To oznacza, że nie ma potrzeby wydobywania nowego surowca, co również przyczynia się do ograniczenia szkód dla środowiska.

Porządek w domu

Ostatnią kwestią jest fakt, że oddając niepotrzebne, metalowe sprzęty do skupu po prostu dbamy o porządek w swoich domu czy mieszkaniu. Dlatego warto raz na jakiś czas przetrząsnąć zawartość garażu lub strychu, by pozbyć się rzeczy, z których już nie będziemy korzystać.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy