Artykuł sponsorowany

Co wpływa na wycenę pojazdu oddawanego do skupu?

Co wpływa na wycenę pojazdu oddawanego do skupu?

Koszty utrzymania samochodu, w tym bezustannie powtarzanych napraw, zaczynają przerastać twoje możliwości finansowe? Czas się z nim pożegnać. Zakup kolejnego, nieco nowszego auta w takiej sytuacji okaże się korzystniejszym finansowo rozwiązaniem. Część środków niezbędnych do nabycia nowego samochodu możesz uzyskać przez sprzedaż swojego staruszka. Nawet jeśli ten nie nadaje się już do dalszej jazdy.

To, ile uda ci się uzyskać ze sprzedaży starego samochodu, w dużej mierze zależy od tego, w jakim momencie zdecydujesz się na to posunięcie. Jeśli pozbywasz się jeszcze sprawnego auta, zarobisz więcej, niż w przypadku auta nadającego się wyłącznie do kasacji.

Wycena sprawnego auta w skupie

Chcąc pozbyć się starego, ale jeszcze sprawnego auta, rozejrzyj się za dobrym, legalnym auto skupem w okolicy. Oddając samochód do takiego punktu, zyskujesz przede wszystkim na czasie. Pieniądze otrzymasz do ręki w chwili przekazania samochodu, ominie cię też konieczność dogadywania się z potencjalnymi kupcami z serwisów ogłoszeniowych. W ogólnym rozrachunku takie rozwiązanie jest wygodniejsze, szybsze i bardziej opłacalne niż poszukiwanie kupca na własną rękę.

Przyjmując na skup sprawny samochód, który nadaje się do dalszej odsprzedaży, bierzemy pod uwagę kilka czynników – mówi specjalista ze Skupu Samochodów za Gotówkę w Łodzi. Podstawową kwestią jest marka i model auta, czyli najważniejsze przesłanki wpływające na to, czy dany samochód w ogóle ma perspektywy na znalezienie kupca. Pod uwagę bierzemy też pojemność i moc silnika oraz rodzaj napędu. Następna sprawa to wiek i przebieg; im młodsze i mniej wyjeżdżone auto, tym wyższą cenę możemy zaoferować poprzedniemu właścicielowi. Nie bez znaczenia jest to, w jaki sposób dbano o samochód. Nasi mechanicy sprawdzają stan techniczny poszczególnych podzespołów, a także stan wizualny auta, a więc lakier, tapicerki i plastiki

Wycena samochodu do kasacji

Pieniądze możesz otrzymać również wtedy, gdy oddajesz powypadkowy i niesprawny samochód na złom. Jeśli samochód nie nadaje się do dalszej eksploatacji, w twoim interesie jest pozbycie się go w sposób legalny. W przeciwnym razie narażasz się na dodatkowe koszty, w tym mandaty za nieprzestrzeganie przepisów odnośnie ochrony środowiska. Na szczęście niesprawnego samochodu też możesz pozbyć się sprawnie i zyskiem. W takim przypadku bez znaczenia jest wiek auta, jego marka czy rodzaj silnika. Skupy, zajmujące się auto kasacją, wyceniają takie pojazdy na podstawie ich wagi. I choć niewątpliwie w takiej sytuacji zarobisz mniej, niż sprzedając stare, ale sprawne auto, poza gotówką zyskujesz profesjonalną pomoc w szerokim zakresie. Jeśli nie możesz samodzielnie odstawić samochodu na szrot, za darmo odbierze go firma. W skupie otrzymasz wszystkie dokumenty niezbędne do wyrejestrowania auta, a jeśli zajdzie taka potrzeba, dodatkową pomoc w dopełnieniu innych formalności.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy