Artykuł sponsorowany

Co wchodzi w skład systemu przeciwpożarowego?

Co wchodzi w skład systemu przeciwpożarowego?

Wybuch pożaru to z pewnością jedno z najbardziej niebezpiecznych sytuacji, do jakich może dojść w budynku – stanowi ona zagrożenie nie tylko dla obiektu, ale też znajdujących się w nim ludzi. W celu zwiększenie bezpieczeństwa nie wystarczy tylko zachować ostrożność – w wielu miejscach niezbędne jest wykorzystanie specjalnych środków ochrony przeciwpożarowej. Do tej kategorii zabezpieczeń zaliczamy również specjalne przegrody – jak są one zbudowane?

System przeciwpożarowy MB-78EI

Jednym z systemów drzwi przeciwpożarowych jest produkowany przez markę Aluprof MB-78EI. Stworzony on został z myślą o produkcji zewnętrznych i wewnętrznych z drzwiami jedno- lub -dwuskrzydłowymi. Jest on kompatybilny z innymi systemami okienno-drzwiowymi, dzięki czemu znajduje bardzo wszechstronne zastosowanie w branży budowlanej. Wykonywane w tym systemie przegrody charakteryzują się nie tylko wysoką skutecznością ochrony przeciwpożarowej, ale także znakomitymi parametrami pod względem termoizolacyjności. Konstrukcje wykonane z systemu MB-78EI znajdziemy między innymi w ofercie firmy Plastixal.

Jak to jest zbudowane?

System MB-78EI zbudowany jest na podstawie profili aluminiowych, które dzięki zastosowaniu specjalnych, profilowanych przekładek termicznych odznaczają się niską wartością współczynnika przenikania ciepła. Ponadto profilu zawierają również elementy izolacji ogniowej GKF lub CI. Elementy te wprowadzane są w komory wewnętrzne profili oraz w przestrzeń izolacyjną między profilami a stalowymi akcesoriami i łącznikami. Kolejnym istotnym elementem systemu są wypełnienia – w tej roli mogą występować wszystkie rodzaje szyb ognioodpornych oraz komponenty składające się z blach i płyt konstrukcyjnych o stosownych parametrach ochrony przeciwpożarowych. Grubość wypełnienia w systemie MB-78EI mieści się w zakresie od 6 do 49 mm.

Możliwości konstrukcyjne

System MB-78EI daje możliwość budowania przegród stałych o wysokości do 4 m lub drzwi przymykowe, których wymiary to 2,5x,1,4 m, montowane zarówno indywidualnie, jak i w ramach większych konstrukcji przeszklonych. System daje zatem bardzo dużą swobodę wykonywania konstrukcji oraz doboru elementów takich jak okucia, zawiasy, zamki, samozamykacze. Profile systemu można ponadto giąć i wzbogacać o estetyczne szprosy, naklejane na przeszklenia w celu uzyskania pożądanego efektu wizualnego.

Parametry przegród

System MB-78EI może posiadać następujące klasy odporności ogniowej: EI 15, EI 30, EI 45, EI 60 lub EI 90, zgodnych z normą PN-EN 13501-2:2010. Ponadto przegrody z niego wykonywane charakteryzują się izolacyjnością termiczną Uf od 1,60 W/m2K oraz izolacyjnością akustyczną na poziomie do 40 dB.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy