Artykuł sponsorowany

Co oznaczają symbole H1, H2, H3, H4 w przypadku materaców?

Co oznaczają symbole H1, H2, H3, H4 w przypadku materaców?

Materac do sypialni to element wyposażenia domu, na którym nie należy oszczędzać. Wysokiej jakości materac pozwala przyjąć wygodną i zdrową dla kręgosłupa pozycję w czasie snu. Sprawia, że budzisz się wypoczęty i rozluźniony. Aby zapewnić sobie komfortowy sen, nie wystarczy jednak wybrać najdroższy z dostępnych modeli. Kluczowy jest właściwy dobór materaca do potrzeb, przede wszystkim pod względem twardości. To właśnie ta cecha kryje się za symbolami H1, H2, H3 i H4, które znajdziesz w opisach produktów. 

Twardość materaca a komfort snu

Odczuwanie twardości materaca jest bardzo subiektywne. To, czy materac wydaje się miękki czy twardy, zależy bowiem od wagi użytkownika. Poszczególne kategorie twardości materacy do sypialni określane są symbolami od H1 do H4. Dla każdej z nich określony jest orientacyjny przedział wagowy. To jednak nie koniec. Dobór materaca powinien być podyktowany nie tylko uniwersalną skalą twardości, ale także preferencjami przyszłego użytkownika. Niektóre osoby lubią spać na twardym, inne zaś na miękkim podłożu. W tej sytuacji należy wybrać odpowiednio wyższą lub niższą cyferkę w skali. 

Jaki materac wybrać – H1, H2, H3 czy może H4?

Zgodnie z uniwersalnym, międzynarodowym oznaczeniem twardości, materace H1 zapewniają komfortowy sen noworodkom i są stosowane w łóżeczkach dziecięcych. Kategoria H2 przeznaczona jest głównie dla dzieci i młodzieży, czyli dla osób ważących do 45 kg. Materac H3 może wybrać użytkownik o wadze do około 85 kg. Osoby o masie przekraczającej 90 kg powinny natomiast zdecydować się na materace H4. 

Jak wyjaśnia producent materacy REM SEN: materace H2 przeznaczone są przede wszystkim do sypialni dziecięcych. Mogą z nich korzystać także lekkie osoby dorosłe, którym odpowiada spanie na miękkim podłożu. Najczęstszym wyborem jest natomiast kategoria H3. Najtwardsze materace H4 dedykowane są zaś osobom o dużej masie ciała oraz wszystkim tym, którzy potrzebują sztywnego podparcia w czasie snu

Podczas zakupu materaca, należy zwrócić szczególną uwagę na oznaczenie twardości, kryjące się pod symbolami H1, H2, H3 lub H4. Właściwie dobrany do potrzeb materac zapewni komfortowy i zdrowy sen. 

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy