Artykuł sponsorowany

Co można robić w Gdańsku przy mniej sprzyjających warunkach pogodowych?

Co można robić w Gdańsku przy mniej sprzyjających warunkach pogodowych?

Planując wypoczynek nad polskim morzem, należy przygotować się na niespodziewane pogorszenie pogody. Plażowanie w niesprzyjających warunkach pogodowych jest praktycznie niemożliwe, dlatego zawsze warto mieć inny pomysł na rekreację. Gdańsk jest miastem o bogatej i długiej historii, będącym regionalnym centrum kulturalnym, o czym świadczą liczne znajdujące się tu zabytki i muzea. Żaden turysta nie wyjedzie stąd zawiedziony, nawet jeśli aura będzie kapryśna.

Planowanie wypoczynku

Niezależnie od tego, czy wybieramy się do Gdańska w sezonie, czy poza nim, bardzo ważne jest, by najpierw sprawdzić dokładnie, co to jedno z największych polskich miast ma do zaoferowania podróżującym. Planując taki wyjazd, warto zorientować się, jak duże są odległości między interesującymi nas atrakcjami. Gdy mamy ograniczony czas na zwiedzanie, jeżdżenie z jednego końca miasta na drugi może odebrać nam całą przyjemność z wyjazdu. Dlatego, mimo że Gdańsk jest dobrze skomunikowanym miastem, możemy być zmuszeni do zrezygnowania z części atrakcji.

Następnym istotnym krokiem jest wybór właściwego noclegu. Odpowiednio wybrany pensjonat lub hotel może stanowić dobrą bazę wypadową, która znacznie ograniczy czas potrzebny na podróżowanie między interesującymi nas zabytkami, a wydłuży sam relaks i rekreację. Jeśli zdecydujemy się na poszukiwanie noclegu odpowiednio wcześnie, możemy znaleźć w okazyjnej cenie nawet apartamenty na wynajem na starówce, skąd blisko jest do wielu miejsc wartych zobaczenia w tym mieście.

Przykłady atrakcji na niepogodę

Dla wielu turystów pobyt w Gdańsku nie byłby kompletny bez wizyty w słynnym Muzeum Bursztynu. Znajdują się w nim eksponaty pochodzące z czasów Cesarstwa Rzymskiego czy wczesnego średniowiecza. Wszystkie wykonane są oczywiście z bursztynu. Gdańsk może się też poszczycić jednym z najbardziej nowoczesnych muzeów dotyczących drugiej wojny światowej. Główna wystawa jest skonstruowana w taki sposób, aby zwiedzający miał wrażenie, jakby cofnął się w czasie i jest podzielona na aż 18 różnorodnych sekcji tematycznych.

Jednak jak dodaje nasz rozmówca z firmy Gdańsk Apartaments

-Miasto to jest idealnym miejscem nie tylko dla osób zafascynowanych historią czy sztuką. Ma ono równie dużo atrakcji do zaoferowania gościom chcącym zrelaksować się w bardziej aktywny sposób.

Gdy deszcz psuje plażowe plany, alternatywą dla aktywnego spędzenia czasu może stać się wypad na narty. Jest to możliwe za sprawą Skimondo, jedynego całorocznego ośrodka narciarskiego w Polsce. Kolejnym miejscem zapewniającym atrakcje dla całej rodziny, nawet w największą ulewę, jest znajdujący się wewnątrz Stadionu Energa Gdańsk park rozrywki Fun Arena, na który składa się m.in. tor gokartowy, park trampolin albo elektroniczny paintball. To tylko przykłady atrakcji, które sprawią, że niesprzyjająca pogoda wcale nie musi oznaczać zepsutego wypoczynku.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy