Artykuł sponsorowany

Charakterystyka kontenerów socjalnych.

Charakterystyka kontenerów socjalnych.
Kontenery socjalne są najczęściej wykorzystywane jako szatnie, chociaż równie dobrze sprawdzają się w roli zaplecza socjalnego dla pracowników, a nawet jako pomieszczenia mieszkalne. Większość z nich wyposażana jest w instalację elektryczną, okna PCV oraz ogrzewanie elektryczne. W zależności od spełnianej funkcji, możemy je umeblować szafkami ubraniowymi, krzesłami czy stołem. Czym jeszcze się charakteryzują? Kontenery socjalne są mobilnymi pomieszczeniami, mogącymi spełniać różnorakie funkcje; od zaplecza socjalnego, po pomieszczenie mieszkalne. Jakie są ich charakterystyczne cechy?

Budowa

Kontenery socjalne produkowane są głównie ze stali. Służy ona jako materiał do budowy całkowitej ramy konstrukcji, a także ścian zewnętrznych, drzwi oraz złączy. Wewnętrzne powierzchnie ścian wykonywane są z płyt wiórowych powlekanych. W niektórych przypadkach ściany zewnętrzne mogą być wykonane z blachy profilowanej. Inne materiały używane do ich konstrukcji, to izolacja cieplna o grubości zazwyczaj od 8 do 10 cm, a także PCV, służące za wykładzinę.

Wyposażenie

Omawiany typ kontenerów wyposażony jest każdorazowo w instalację elektryczną, gazowe lub elektryczne ogrzewanie, okna PCV z roletą zewnętrzną, klimatyzację, a także, w przypadku kontenerów służących za pomieszczania mieszkalne, w meble: łóżka, stoły, krzesła, szafy na ubrania. Dzięki temu, kontenery idealnie nadają się do zamieszkania, do złudzenia przypominając standardowe wnętrza. Szeroką ofertę kontenerów socjalnych w dwóch dostępnych wymiarach: 6 lub 3m długości,  proponuje swoim klientom firma Kontener Serwis ze Szczecina.

Zastosowanie

Tym, co wyróżnia kontenery socjalne, są wszechstronne możliwości ich wykorzystania. Mogą zatem służyć jako pomieszczenia robotnicze na budowie: szatnie, prysznice czy pomieszczenia mieszkalne dla robotników. Równie często wykorzystywane są jako mieszkania zastępcze dla osób, które straciły własne lokale w wyniku pożaru, powodzi lub innej klęski żywiołowej. Są także rozwiązaniem problemu mieszkaniowego w obozach dla uchodźców lub w przejściowych obozach dla mniejszości etnicznych. Wykorzystywane są także przez ekipy filmowe, ze względu na ich mobilność oraz łatwość przenoszenia w dowolne miejsce. Ponadto ich zakup lub wynajem nie jest kosztowny, a ze względu na trwałość konstrukcji oraz komfort użytkowania, doskonale nadają się zarówno do użytku długo jak i krótkoterminowego.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy