Cechy dobrego pawilonu handlowego

Pawilony handlowe to przykład budownictwa modułowego – powstają z płyt warstwowych, które wytwarzane są w fabrykach i formie gotowych do montażu elementów trafiają na plac budowy. Prefabrykacja oznacza szybszy czas realizacji inwestycji i uniezależnia proces budowy od przerw technologicznych oraz warunków pogodowych. Pawilon handlowy można idealnie dopasować do potrzeb inwestora oraz w razie potrzeby łatwo rozbudować.
Dobry pawilon handlowy, czyli jaki?
Każdy obiekt przeznaczony na działalność usługową lub handlową powinien być funkcjonalny i ergonomiczny. Ważne jest optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni oraz ograniczenie zapotrzebowania na energię. W przypadku pawilonów handlowych z płyt warstwowych jest to możliwe – niewielki obiekt można zagospodarować zgodnie z potrzebami inwestora.
Budynki modułowe są lekkie i zwykle nie wymagają dodatkowych podpór nośnych, a brak barier architektonicznych to pełna swoboda przy aranżacji wnętrz. Co więcej, w trakcie użytkowania pawilony handlowe można zmniejszyć lub powiększyć, a więc przedsiębiorca ma realny wpływ na wielkość obiektu oraz kształt konstrukcji, co daje możliwość optymalizacji projektu do potrzeb. Ważną cechą pawilonu handlowego jest wygląd – klienci chętniej wejdą do estetycznie urządzonego obiektu. Warto wybierać nowoczesne rozwiązania architektoniczne i ciekawe aranżacje, które mają przekuwać wzrok przechodniów.
Zalety pawilonów modułowych
Podstawowym argumentem przemawiającym na korzyść budownictwa modułowego jest szybki czas realizacji prac oraz możliwość dopasowania przestrzeni do konkretnych potrzeb inwestora. Konstruktor obiektów z płyt warstwowych RAMAL oferuje projektowanie pawilonów i prace montażowe. Koszt posadowienia obiektu modułowego jest zdecydowanie niższy niż w przypadku budynków murowanych. Nie bez znaczenia dla kosztów pozostaje czas realizacji zlecenia – im mniejszy nakład pracy, tym mniej środków finansowych pochłania inwestycja.
Pawilony handlowe mogą być konstrukcjami stałymi lub tymczasowymi, a modułowa budowa umożliwia ich przewiezienie w inne miejsce w razie potrzeby. Tego typu obiekty wyposażone są we wszystkie potrzebne do prowadzenia działalności media, a więc mogą funkcjonować przez cały rok w sposób ciągły. Niskie zapotrzebowanie na ciepło oznacza mniejsze zużycie energii, a więc stosunkowo niewielkie koszty eksploatacji. Wart podkreślenia jest fakt, że pawilony nie są w sposób trwały łączone z podłożem, a więc nie jest konieczne ubieganie się o pozwolenie na budowę.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Elektromechanika I Instalatorstwo Robert Nasuta
Elektromechanika - usługi woj. opolskie49-100 Niemodlin, Lompy 1
-
Usługi Foto-Video Zbigniew Moryc
Fotografia - usługi woj. świętokrzyskie25-636 Kielce, Massalskiego 9
-
Usługi Wod Kan Instalacja Ogrzewania Jakub Lewandowski
Budowlane usługi - hydrauliczne woj. wielkopolskie64-710 Połajewo, Szamotulska 36
-
Joanna Kiełbaska Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe
Pogrzebowe usługi woj. dolnośląskie57-400 Nowa Ruda, Cmentarna 10