Artykuł sponsorowany

Busem na wakacje. Miejsca warte odwiedzenia

Busem na wakacje. Miejsca warte odwiedzenia

Podróże busami do tej pory kojarzyły zwykle z brakiem komfortu i zmęczeniem po niewygodnej, kilkugodzinnej jeździe. Wynikało to prawdopodobnie z małej konkurencji wśród przewoźników, którzy nie musieli w aż tak dużym stopniu walczyć o klientów. Obecnie na rynku znajduje się wielu przewoźników, którzy starają się zapewnić jak najlepsze warunki w związku z przewozem osób busami. Właśnie dlatego, podróże busami nawet na wakacje, stały się dużo bardziej komfortowe i opłacalne. Coraz więcej osób wybiera ten środek transportu podróżując zarówno po kraju, jak i wyjeżdżając za granicę. Jakie miejsca warto odwiedzić podczas podróży busem?

Podróż busem do Holandii

Podróże do Holandii busem cieszą się ogromną popularnością. Niewątpliwie najważniejszym punktem wartym odwiedzenia będzie stolica kraju, czyli Amsterdam. Amsterdam jest międzynarodowym miastem, które ma do zaoferowania coś specjalnego dla każdego turysty. Wszelkie uroki miasta, kanały amsterdamskie, a nawet życie nocne mieszkańców z pewnością nie zostaną niezauważone.

Kolejne bardzo urokliwe miasto to Rotterdam, który posiada najnowocześniejszą architekturę w całym kraju. To właśnie tam, turyści mogą skorzystać z przejażdżki statkiem pasażerskim po jednym z największych portów na świecie. Chcąc przyjrzeć się uważanym za jeden z symboli Holandii wiatraki, najlepiej wybrać się do skansenu Zaanse Schans, gdzie możliwe jest zobaczenie wiatraków od środka.

Wakacyjna podróż busem do Niemiec

Wakacyjny wyjazd do Niemiec busem będzie nie tylko komfortowy, ale również przystępny cenowo. Poza tym, Niemcy są krajem pełnym wielu wspaniałych zabytków oraz przyrodniczych ciekawostek.

Jak mówi jeden z pracowników firmy transportowej Thunder, zajmującej się międzynarodowym przewozem osób:

- Wiele osób wybiera bus, chcąc wyjechać na wakacje np. do Monachium lub Berlina. Dzięki temu, że busy są nowocześnie wyposażone, jazda jest bardzo komfortowa i mija niespodziewanie szybko. Dużym powodzeniem cieszą się wycieczki do Monachium, które jest wspaniałą metropolią, pełną niesamowitej architektury i historycznych zabytków.

Jakie miejsca odwiedzić w Belgii podróżując busem?

Podróżując busem do Belgii, niezwykle warto jest zwiedzić Antwerpię. Jest to portowe miasteczko, doskonale skomunikowane z resztą kraju. Znajduje się tam jeden z najwyższych obiektów sakralnych na świecie – Katedra Najświętszej Marii Panny.

Odwiedzając Brukselę, obowiązkowym punktem wycieczki będzie Wielki Plac, który jest historycznym europejskim rynkiem. Na dużą uwagę zasługuje także Gandawa, czyli miasto o średniowiecznym klimacie.

Busy stają się coraz bardziej popularne jeśli chodzi o wybór transportu na wakacyjny wyjazd. Podróż nimi staje się coraz wygodniejsza, a ceny sa przystępne. Przewoźnicy oferują wycieczki głównie do krajów leżących na zachód od Polski, które mogą pochwalić się interesującymi zabytkami oraz atrakcjami, z których chętnie korzystają turyści.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy