Artykuł sponsorowany

Alternatywne rozwiązania dla europalet przeznaczone do składowania towarów

Alternatywne rozwiązania dla europalet przeznaczone do składowania towarów

Choć europalety zawładnęły światem magazynowania i transportu towarów, istnieją dla nich alternatywne rozwiązania, które różnie dobrze sprawdzają się w wielu branżach. Są to metalowe pojemniki i kosze chroniące szczególnie wrażliwe ładunki przed uszkodzeniem i rozsypaniem. To wyroby cechujące się nie tylko trwałością, ale także estetycznym wyglądem. Pozwalają uporządkować przestrzeń w magazynie i bezpiecznie przewieźć towar z miejsca na miejsce.

Zalety pojemników i koszy metalowych

Pojemniki i kosze metalowe, które zastępują popularne europalety są tworzone z materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu doskonale chronią przewożony i magazynowany towar przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wyroby tego rodzaju muszą mieć wszelkie atesty i spełniać określone wymogi. Ich producent – firma Dajano oferuje pojemniki i kosze z tabliczką znamionową zawierającą najważniejsze informacje o przewożonym ładunku oraz jego właścicielu. Zapobiega to między innymi zagubieniu towaru w trasie. Wyroby te są produkowane w standardowych rozmiarach oraz na specjalne zamówienie klienta. Obecnie dostępnych jest wiele modeli, dzięki czemu każdy przedsiębiorca znajdzie dopasowane do swoich potrzeb rozwiązanie. Każdy z nich różni się między innymi:

  • rozmiarem,
  • wysokością,
  • rodzajem podłogi,
  • ilością burt,
  • ilością klap otwieranych.

Metalowe pojemniki i kosze są także dostępne w wielu kolorach. Produkty te są zazwyczaj malowane proszkowo, co zapobiega odpryskiwaniu farby. Wszystkie wymienione wyżej cechy sprawiają, że wyroby te są coraz częściej wybierane przez przedsiębiorców.

Zastosowanie metalowych pojemników i koszy

Metalowe pojemniki i kosze są wykorzystywane w wielu branżach. Ostatnimi czasy zaczynają w pewnym stopniu wypierać wszechobecne i ogólnodostępne europalety. Stosuje się je w transporcie, przeładunku i magazynowaniu towarów wrażliwych i podatnych na uszkodzenia mechaniczne. Wśród branż, które chętnie korzystają z tego typu rozwiązań znajdują się:

  • przemysł,
  • logistyka,
  • przetwórstwo owocowo-warzywne,
  • branża spożywcza i wiele innych.

Metalowe pojemniki i kosze zyskały już sympatyków na całym świecie. Nic w tym dziwnego, ponieważ są dużo trwalsze niż palety drewniane i mają znacznie dłuższą żywotność. Kolejnym atutem jest ich estetyczne wykonanie. Pojemniki są zazwyczaj malowane proszkowo i dostępne w wielu kolorach. Każdy przedsiębiorca może zatem zorganizować przestrzeń we własnej firmie w dowolny sposób. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie idealnego porządku, na przykład w magazynach.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy