Artykuł sponsorowany

3 zalety sprzedaży mieszkania z biurem nieruchomości

3 zalety sprzedaży mieszkania z biurem nieruchomości

Sprzedaż mieszkania z biurem nieruchomości pozwala uniknąć niepotrzebnego stresu i znacznie przyspieszyć sfinalizowanie transakcji. W wielu przypadkach jest to wręcz konieczność, zwłaszcza jeśli chcemy sprzedać mieszkanie w innym mieście lub jeśli na stałe przebywamy za granicą. Jakie są zalety korzystania z usług pośrednika?

Promocja oferty w mediach

Decydując się na współpracę z pośrednikiem nieruchomości, można zapomnieć o konieczności dodawania ogłoszeń w mediach i ich cyklicznym odświeżaniu. Biura nieruchomości przygotowują profesjonalny opis do ogłoszenia, a także dołączają atrakcyjne zdjęcia. Koszty utrzymania ogłoszeń pokrywa pośrednik, co jest dodatkowym atutem takiego rozwiązania. Co więcej, biura nieruchomości mogą szybciej dotrzeć do potencjalnego klienta niż osoba prywatna. Działając w branży od wielu lat, pośrednicy nieruchomości dysponują własną bazą klientów i wiedzą jak do nich dotrzeć z nowymi ofertami. Do biur sami zgłaszają się klienci poszukujący własnego lokum, a to znacznie ułatwia sprzedaż. Dobrze, jeśli biuro ma dostęp do Centralnego Banku Nieruchomości, jak na przykład Biuro Obrotu Nieruchomościami AFKPOL w Zgierzu. Baza umożliwia bowiem dotarcie do jeszcze większego grona klientów.

Kontakt z klientem

Pośrednik zajmuje się także kontaktem z klientem, co jest wygodne i komfortowe dla sprzedającego. Nic nie irytuje w końcu bardziej niż dzwoniący nieustannie telefon w czasie, gdy jesteśmy w pracy. Nie mogąc odebrać kolejnego z rzędu telefonu, tracimy potencjalnego klienta, co przekłada się na dłuższy czas, jaki musi upłynąć do sprzedaży mieszkania. Pośrednictwo w obrocie nieruchomości to kompleksowa usługa, zatem agenci dysponują czasem, który mogą poświęcić na odbieranie telefonów i odpisywanie na e-maile, a także na oprowadzanie potencjalnych kupców po lokum. Nie bez znaczenia jest też profesjonalna prezentacja mieszkania i wykazanie wszystkich zalet w odpowiedni sposób.

Bezpieczeństwo transakcji

Aspektem, którego nie można pominąć przy żadnej transakcji, są kwestie formalne. Agenta nieruchomości można upoważnić do uzupełnienia potrzebnej do sprzedaży lokum dokumentacji, na przykład do wybrania odpisów z ksiąg wieczystych czy też wymaganych potwierdzeń ze spółdzielni. Biura dokładnie sprawdzają stan formalny nieruchomości, co wpływa na bezpieczeństwo transakcji obydwu stron umowy. Pośrednik pomoże także w trudnych negocjacjach, jeśli różnice zdań co do ceny pomiędzy sprzedającym a kupującym okażą się zbyt rozpięte.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy