Wyroby z wełny wykorzystywane w rehabilitacji

Chociaż wyroby wełniane kojarzą nam się głównie z ciepłem i komfortem, warto zdać sobie sprawę, iż posiadają one specyficzne właściwości zdrowotne. Wełna może bowiem przynieść ulgę w przypadku bólu mięśni, stawów, kręgosłupa oraz poprawia krążenie krwi. Jest materiałem, wchłaniającym pot i utrzymującym suchą skórę, przez co bakterie nie rozmnażają się. Usuwa także bóle reumatyczne. Sprawdź, jakie wyroby z wełny wykorzystywane są w rehabilitacji.

Wełna swoje lecznicze właściwości zawdzięcza pokryciu naturalnym woskiem, czyli lanoliną. Jest to tłusta substancja o żółtym lub brązowo-żółtym kolorze i charakterystycznym zapachu. Rozpuszcza się ona w temperaturze ciała, z łatwością wchłaniając w skórę i łagodząc ból, dlatego wyroby z wełny poleca się w przypadku:

  • nerwobóli
  • bólów pourazowych, stawów oraz kończyn
  • bólów kręgosłupa
  • stanów zapalnych mięśni
  • artretyzmu

Sprawdź, w jakie wyroby z wełny warto się zaopatrzyć w trakcie rehabilitacji.

Pasy wełniane

Podstawowym wyrobem z wełny, wykorzystywanym w rehabilitacji, są pasy wełniane dla osób, borykających się z nawracającymi bólami kręgosłupa. Lecznicze pasy na plecy złagodzą dolegliwości reumatyczne, związane z zapaleniem korzonków nerwowych czy innymi chorobami kręgosłupa. Będą pomocne we wszelkich nerwobólach, a także w przypadku porażenia nerwów i zaburzeniami w układzie krążenia.

Polecane są zwłaszcza sportowcom, bowiem przynoszą wyraźną ulgę w przypadku wystąpienia stanu przeciążenia mięśni, wiązadeł oraz powięzi, a także osobom wystawionym na długotrwałe oddziaływanie komputera. Wełna bowiem usuwa ładunki elektrostatyczne z komórek ludzkiego ciała, tym samym chroniąc człowieka od pola elektromagnetycznego, wytwarzanego przez nowoczesne urządzenia.

Wełniane skarpety i kapcie

Wełniane skarpety i kapcie, które znajdziemy w ofercie firmy Runo, to wyroby polecane przede wszystkim podczas rehabilitacji leczniczej oraz osobom, skarżącym się na zmiany reumatyczne bądź zwyrodnieniowe. Zapewniają wygodę i komfort noszenia, rozgrzewając stopy zaraz po ich nałożeniu. Specyficzne właściwości materiału sprawiają, że nogi się nie pocą, a skarpetki idealnie dopasowują się do kształtu stóp.

Szlafroki i wałki

Szlafroki wełniane pomogą w zmniejszeniu napięcia mięśni oraz złagodzą bóle reumatyczne. Z kolei wałki będą stanowiły idealną podporę dla karku, dopasowując się do skóry.

Wszystkie produkty wełniane, wykorzystywane w rehabilitacji, to wyroby hipoalergiczne. Nie mnożą się w nich bakterie i wirusy. Ponadto, dzięki kontaktowi z wełną, czujemy się wypoczęci, nie jesteśmy pobudliwi i zwiększamy odporność organizmu. Wełna eliminuje bowiem szkodliwe jony dodatnie, zastępując je jonami ujemnymi, korzystnymi dla ludzkiego organizmu.

Materiał partnera