Witamina B complex – wspomaga aktywność fizyczną i umysłową

Współczesny tryb życia jest bardzo wymagający – nasz organizm jest stale obciążany fizycznie i umysłowo. Stale uczymy się nowych rzeczy, przyswajamy mnóstwo informacji, jesteśmy stale w ruchu, nie wspominając o ciągłym narażeniu na stres. Cały nasz organizm jest w stanie ciągłej gotowości – aby móc podołać wszystkim codziennym wyzwaniom, musimy zadbać zatem o jego wzmocnienie. Szczególnie ważne jest właściwe zbilansowanie diety. A w utrzymaniu sprawności umysłowej i fizycznej najlepiej pomogą witaminy z grupy B.

Witamina B complex – uniwersalny zestaw witamin dla ciała i umysłu

Witaminy z grupy B to związki o prozdrowotnych właściwościach, które niezbędne są dla przebiegu większości procesów życiowych. Jako kofaktory około 300 enzymów, witaminy z grupy B regulują procesy przemiany węglowodanów, białek i tłuszczów, a także syntezę kwasów nukleinowych. Szczególnie ważną rolą witamin z grupy B jest wspomaganie funkcjonowania układu nerwowego. Witaminy B wspomagają syntezę osłonek mielinowych, przewodnictwo nerwowe, syntezę neuroprzekaźników. Dbają o doskonałe samopoczucie psychiczne, zapobiegają rozwojowi anemii megaloblastycznej, która prowadzi do rozwoju poważnych zaburzeń neurologicznych.

Witamina B complex wpływa także na funkcjonowanie całego organizmu, regulując gospodarkę hormonalną, wzmacniając serce, ograniczając rozwój miażdżycy i jej powikłań. Przyczynia się do efektywnej pracy mięśni podczas treningu i przyspiesza proces ich regeneracji. Witaminy z grupy B są zatem niezbędne zarówno osobom pracującym umysłowo, jak i fizycznie. O odpowiednio wysoką podaż witamin z grupy B powinny zadbać osoby w każdym wieku – od dzieci aż po seniorów. Szczególnie zadbać o wysokie spożycie witamin B powinny kobiety w ciąży – witamina B9, czyli kwas foliowy jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju płodu. Niestety – pomimo dość dobrej dostępności witamin z grupy B w diecie, niedobory tych związków nie należą do rzadkości. Przyczynia się do tego ograniczona przyswajalność witamin B z diety, wpływ leków zmniejszających wchłanianie witamin, schorzenia przewodu pokarmowego. Dlatego warto sięgać po suplementy diety z witaminami z grupy B, czyli witaminę B complex.

Witamina B complex – suplementuj dla zdrowia i urody

Nasz organizm nie ma możliwości kumulowania witamin z grupy B – jedynym wyjątkiem jest witamina B12, której pewne ilości zgromadzone są w wątrobie. Wynika to z faktu, iż witaminy te rozpuszczalne są w wodzie, zatem ich nadmiar usuwany jest z moczem. Dlatego warto codziennie suplementować witaminę B complex, co uzupełni pulę witamin z grupy B i zapobiegnie ich niedoborom. Możesz sięgać po preparaty z witaminami z grupy B bez obaw o ich przedawkowanie – o ile stosujesz je zgodnie z zaleceniami.

Aby czerpać maksimum korzyści z suplementacji, warto wybrać preparat dostarczający wszystkich najważniejszych witamin z grupy B, w wysokich dawkach. Doskonałą propozycją jest witamina B complex marki Cheers – dostarcza naturalnych witamin w formie szybko trawiącej się kapsułki. Witaminy Cheers wyróżniają się składem wolnym od jakichkolwiek syntetycznych dodatków, co stanowi zdrową alternatywę dla suplementów diety przeładowanych konserwantami, barwnikami czy aromatami. Jeśli zatem chcesz dostarczyć optymalnych dawek witamin z grupy B, wyróżniających się doskonałą bioprzyswajalnością – wybierz preparat jakości premium, który nie wpłynie negatywnie na zdrowie, zapewni natomiast szereg korzyści prozdrowotnych.

Materiał partnera