Możliwości laserów medycznych

Lasery medyczne dają duże możliwości, dlatego bardzo często stanowią podstawowe wyposażenie najlepszych gabinetów medycyny estetycznej. Można stosować je m.in. do usuwania owłosienia, leczenia naczynek lub odmładzania skóry. Jakie konkretnie efekty daje ich stosowanie? Dowiedz się, czy zabiegi wykonywane przy użyciu laserów są bezpieczne i dają zadowalające efekty.

Czy lasery sprawdzą się jako sposób na skuteczne usunięcie owłosienia?

Lasery medyczny są powszechnie stosowane w gabinetach medycyny estetycznej. Korzysta z nich bardzo wiele specjalistów, gdyż są skuteczne i przynoszą szybkie efekty. Aby konkretny salon mógł zaproponować klientom wiele zabiegów o wielu efektach, warto wyposażyć go np. w medyczną platformę MAGMA. Ten system zabiegowy łączy w sobie 3 technologie medyczne:

  • laser diodowy 808nm,
  • laser Nd: YAG 1064nm
  • oraz nowoczesny IPL.

 

Energię wiązki lasera można wykorzystać na wiele sposobów – jednym z nich jest właśnie skuteczne usuwanie owłosienia. Dzięki działaniu lasera diodowego 808nm z aplikatorami ALD i LLD można bardzo szybko pozbyć się niechcianych włosów z różnych części ciała. Jest to możliwe głównie dlatego, że laser usuwa duże objętości owłosienia, nawet do 18 cm2 na sekundę. Z kolei laser 1064nm Nd: YAG oprócz tego, że umożliwia wykonanie skutecznej depilacji skóry to dodatkowo, robi to jeszcze dokładniej z minimalnym odczuwaniem bólu – wszystko za sprawą 3 wymiennych końcówek oraz zaawansowanego systemu chłodzenia. Dlatego też, osoby, które chcą się pozbyć owłosienia z pach, nóg, twarzy bądź innych części ciała, powinny spróbować usuwania ich przy pomocy laserów medycznych.

Jakie inne możliwości ma laser medyczny?

Laser medyczny to urządzenie, które sprawdza się również w zabiegach laserowego odmładzania skóry. Korzystają z nich osoby, którym zależy na skutecznej poprawie wyglądu skóry, zmniejszeniu porów oraz usunięciu drobnych zmarszczek – efektem jest odżywiona skóra o młodszym wyglądzie.

Ponadto, lasery medyczne wykorzystuje się także w leczeniu zmian naczyniowych. Najczęściej korzysta się z nich, aby usunąć żylaki, czyli poszerzone naczynia kończyn dolnych – podkreśla specjalista z firmy KT Medical z Warszawy.

Żylaki w zaawansowanej postaci są mocno widoczne i nabrzmiałe. Mogą mieć jednak łagodną formę, wtedy tzw. pajączki stanowią widoczne na skórze, delikatne czerwone i niebieskie ślady. Dzięki zabiegom z wykorzystaniem np. lasera Nd: YAG możliwe jest zniszczenie pękniętych naczyń krwionośnych poprzez ogrzanie ich i tym samym doprowadzenie do pęknięcia. Po zabiegu uszkodzone naczynia są wchłaniane przez organizm.

Materiał partnera