Wejście w życie z pożyczką studencka – dobra opcja dla młodych

Dostając się na upragniony kierunek studiów, większość potencjalnych studentów nie myśli o wydatkach związanych z uczelnianym życiem, tylko cieszą się ostatnimi miesiącami wolności przed nadchodzącym rokiem akademickim. To dobrze, jednak studenci mają okazję skorzystać z dogodnej oferty przygotowanych przez banki – preferencyjnego pożyczki studencka. To idealna forma dla tych studentów, którzy chcą wejść w życie dorosłe bez finansowej pomocy rodziców.

Korzyści, które przynosi pożyczką studencką jest wiele, a więc ta forma finansowania powinna cieszyć się dużą popularnością. Plusy są następujące:

  1. Pożyczką jest udzielany na czas studiów dla osób, które rozpoczęły studia mając mniej niż 25 lat. Wystarczy mieć status studenta oraz wyrazić chęć wzięcia tego kredytu, niekoniecznie musi być to decyzja na pierwszym roku studiów – wniosek można złożyć w momencie rozpoczęcia studiów magisterskich lub doktoranckich.
  2. Wypłaty są realizowane co miesiąc, w różnych sumach (określa to umowa pożyczki, jednak kwotę można zmienić w dowolnym momencie)- 400zł, 600zł, 800zł lub zwiększonej transzy pożyczki 1000zł. Należy się zastanowić w momencie wyboru wysokości transzy, gdyż późniejsza rata kredytu jest określona na podstawie transz łącznie z odsetkami.
  3. Zdecydowanym plusem tej formy kredytowania jest niesamowicie niski procent – 0,875%! Przede wszystkim przez procent ta forma kredytowania staje się o wiele bardziej atrakcyjna, a w dodatku nie jest obciążeniem na początek życia dorosłego. Dodatkowo spłata pożyczki rozpoczyna się aż 2 lata od momentu ukończenia studiów. W tym czasie nie są naliczane dodatkowe opłaty, ani nie są naliczane odsetki. Spłata może nastąpić w ratach, jednak nie jest ograniczona spłata pożyczki w całości lub kilku większych częściach.
  4. Jeśli student znajdzie się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej i nie będzie w stanie spłacać pożyczki, bank może odroczyć jego spłatę, umorzyć cześć albo całość pożyczonej kwoty.

Jest to bardzo wygodne i łatwe do zbadania i porównania wszystkich ofert dla studentów. Aby to zrobić wystarczy korzystających ze strony porównawczej Racoongo.com wybrać pożądaną kategorię «Pożyczki dla studentów» i natychmiast wygeneruje się lista aktualnych ofert.

11.png

Pretendentami do otrzymania pożyczki studenckiej są osoby, których dochód w rodzinie nie przekracza 2500zł. Większość banków potrzebuje poręczycieli kredytu, którymi są głównie członkowie rodziny (i oni mają pierwszeństwo). Wyjątek stanowi brak bliskich krewnych, wtedy student może się ubiegać o poręczenie:

  • 100% jeśli nie posiada rodziców, znajduje się w trudnej sytuacji życiowej lub dochód nie przekracza 1500zł na osobę w rodzinie. Wtedy poręczycielem nasza pożyczką staje się Bank Gospodarstwa Krajowego.
  • 90% w przypadku, gdy dochód na osobę w rodzinie jest wyższy niż 1500zł, jednak mniejszy niż 2000zł.

Jak widać, powyższe warunki kredytowania studentów są bardzo atrakcyjnym sposobem na comiesięczną wypłatę, ale również możliwość odłożenia pewnej sumy pieniędzy na pierwsze kroki w dorosłym życiu. Dodatkowy zastrzyk gotówki jest buforem bezpieczeństwa dla tych studentów, których rodzice nie mają pieniędzy, aby utrzymać swojego dziecka na studiach. Zastrzyk ten jest doskonałym wyjściem, aby to właśnie student pomógł rodzicom.

Atrakcyjne oprocentowanie sprawia, że student nie musi na początku swojej kariery walczyć z wysokimi odsetkami, wysokimi ratami, a skupić się na znalezieniu dobrej pracy, na którą ciężko pracował przez 5 lat swoich studiów.

Materiał partnera